symulacja sygnalizacji swietlnej

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
gonnaflynow
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2011 23:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

symulacja sygnalizacji swietlnej

Post autor: gonnaflynow »

Witam,

piszę pracę inż na temat "symulacja sygnalizacji świetlnej w Labview". Jeśli ktoś się czuje na siłach to prosiłbym o kontakt. Chodzi o to, aby przejść z jednostki logicznej, której zadaniem jest generowanie poszczególych programów zależnych od czujników A1,A2,B1,B2,C1,C2,D1,D2 do czasów trwania swiecenia sie zielonego swiatla. Opiszę program, który już mam:
napierw są czujniki które wysyłają sygnał w postaci zerojedynkowej (czujniki od A1 do D2, czyli w rzeczywistości są to pętle indukcyjne w asfalcie wykrywające pojazdy). Wszystkie 65 podprogramów które widzicie to możliwości jakie mogą być na skrzyżowaniu. Zakładamy, że pojazdy dojeżdżają zawsze do skrzyżowania, nie ma takiej sytuacji,że jest włączony czujnik A2, a A1 jest wyłączony. Na przykładzie podprogramu (załącznik). Za pomocą bramek logicznych, bloczków AND, OR, NOT są zapisane wszystkie podprogramy wszystkich możliwych sytuacji na skrzyżowaniu. Jeśli czujnik A1 jest właczony (jest wykryty pojazd), wtedy jest 1, jeśli czujnik nie wykrył pojazdu jest 0, wtedy użyłem negacji. W ten sposób we front panelu po recznym kliknieciu na poszczególny czujnik pojawia mi się który program będzie realizowany (będzie wtedy 1 w danym programie, a w reszczie programów 0).

W tym momencie mam pytanie? W jaki sposób można teraz kontynuować program, aby po wybraniu programu( klikając na czujniki we front panelu), sygnalizatory A,B,C,D, które również powinny być we front panelu wyświetlały czasy trwania sygnału zielonego dla poszczególnych kierunków jazdy? moje gg: 9100772. DZIĘKI Z GÓRY ZA ZAINTERESOWANIE.
Załączniki
SCHEMAT.png
podprogram.png
jednostka logiczna.png
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 817
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Słupsk

Re: symulacja sygnalizacji swietlnej

Post autor: smiga »

Witaj na forum,

Pokazujesz nam dane wejściowe, a nie wiemy jak wyglądają wyjściowe (sygnalizacja świetlna).
Ogólnie czas zapalenia się światła zielonego można zapamiętać i pokazać na kilka sposobów - zakładając, że jest zmienna typu boolean (dioda) możesz wykryć zmianę z 0 na 1 i wtedy zapisać aktualny czas do rejestru, a przy kolejnej zmianie odczytać aktualny czas i odjąć od tego w rejestrze. Jeżeli ustawiasz "zielone" w wielu podprogramach, zakładając ilość Twoich SubVI'i (choć nie wiem czy to dobry pomysł mieć ich tak dużo - nie wiem co jest w środku), możesz wykorzystać do tego np. funkcjonalną zmienną globalną (FGV: http://decibel.ni.com/content/docs/DOC-2143)

Kiedyś w przykładach egzaminów CLD było coś z sygnalizacją świetlną - sprawdź, może się przyda:
http://lumen.ni.com/nicif/us/ekitcldexm ... tent.xhtml
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
Pomogłem ... postaw kawę: https://buycoffee.to/smiga
gonnaflynow
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2011 23:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

symulacja sygnalizacji swietlnej

Post autor: gonnaflynow »

Jeśli chodzi o symulację sygnalizacji świetlej, to przedstawiam wyniki swojej pracy inż.

W linku został zamieszczony film symulacji (ujęcie front panelu)

http://www.speedyshare.com/9R4rh/DSCN9192.AVI

Pozdrawiam,
Michał
Garreth
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2011 14:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

symulacja sygnalizacji swietlnej

Post autor: Garreth »

Czy ten film pokazuje jak Twój program działa, czy jak ma działać?

(Taka rada spoza LV, zdecydowanie wygodniej wrzucać filmy na Youtube i zdecydowanie wygodniej takie filmy się ogląda. Masz także zdecydowanie większą kontrolę nad udostępnianiem tego filmu. No ale co kto lubi;) )
gonnaflynow
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2011 23:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

symulacja sygnalizacji swietlnej

Post autor: gonnaflynow »

Film pokazuje efekt, wiec poprawne działanie sygnalizacji cyklicznej z akomodacją :-) Jeśli chodzi o udostępnianie to zgadzam się - youtube jest lepszą formą :-) Ale jak widać nie miałeś problemu Garreth żeby go obejrzeć :) pozdro!
ODPOWIEDZ