Oprócz reklam powklejanych w treść...
Na takie kłopoty polecam
NoScript. Po początkowym okresie oswajania nie można się bez tego obejść

A wracając do głównego wątku... Brawo wkaczurba! Ale żeby nie było za słodko, to dorzucę garść, konstruktywnej - mam nadzieję, krytyki. Sory, że czasami, się czepiam drobnych spraw, ale skoro już je namierzyłem to też o nich piszę. Do rzeczy...
Z Tools Palette wybieramy narzędzie Connect wire, służące do łączenia obiektów diagramu blokowego.
Zdecydowanie lepiej zwrócić uwagę na możliwość włączenia doskonale działającego automatycznego wyboru narzędzia. Poza nim na Tools Palette najużyteczniejszy jest pędzelek
(...) panela (...)
Zdecydowanie "panelu".
Efekt obliczeń może trafić do elementów ekspozycyjnych panelu frontowego.
Pretensjonalnie, za "mądrze" i nieładnie. Po prostu "Chcąc wyświetlić efekt obliczeń dołączamy drut do kontrolki (czy wskaźnika)"
SubVI stanowi osobny plik (.vi), który może istnieć niezależnie od wszystkich ikon, lub też może zostać włączony do biblioteki.
???
Zamiast tego proponuję podkreślenie, że subvi to nic innego jak inny .vi, oraz dodanie, że w razie potrzeby viaje składające się na projekt można zawrzeć w bibliotekach.
Wady SubVi - zewnętrzny plik może zapodziać się i spowodować że projekt VI nie będzie funkcjonować - niedokładnie zdefiniowane wartości początkowe SubVI mogą być przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania algorytmu (należy zwracać uwagę np. na długość Array w SubVI)
Nie, nie, nie. Pierwsza z wymienionych wad to wada programisty, a druga... nie wiem co miałeś na myśli. Wartości początkowe są jakie są, bo jakieś muszą być. Po to do subvi podłączamy druty, żeby je odpowiednio zmienić. Subvi sam w sobie nie ma wad, a tylko zalety Poważnie.. Nie wolno w żaden sposób "zrażać" nikogo do używania subviajów. Tylko agitacja, bo to samo dobro!
Logiczne porównanie znajdziemy typu AND znajdziemy Arith/Compare > Boolean.
Podwójne "znajdziemy" - pierdółka do poprawki. Poza tym z tego co pamiętam AND jest w Functions -> Boolean. I nie jest to żadne porównanie.
Debugowanie (...) Dzięki nim możliwe jest śledzie wykonywanego programu
Kolejna pierdółka ...
Jeżeli przycisnęlibyśmy Step Over - ominęlibyśmy FtoC.vi i przeszli do kolejnego elementu
"Ominęlibyśmy" sugeruje jakoby funkcja nie była wykonywana czy coś takiego.
Warunki zakańczania pętli
"Zakończenia" lepiej brzmi
pomińmy przycisk stop - zostanie on automatycznie dodany w momencie dodawania pętli while do diagramu blokowego.
Tu bym się tak nie rozpędzał, bo to zależy od wersji LV albo od ustawień w opcjach. U mnie np. "STOP" nie jest dodawany (na szczęście). Pierdółka, ale skoro to kurs dla początkujących, to jest to ważne.
Grubość połączenia wzrasta ze wzrostem ilości wymiarów tablicy.
Chyba nie. Jeśli dobrze pamiętam to zróżnicowanie wyglądu ogranicza się tylko do jedno- i wielowymiarowych tablic (2, 3, 4 wymiary... - wygląd się nie zmienia)
Przewód (Wire) symbolizujący połączenie klastry - jest koloru różowego.
A brązowy?
Case działa w oparciu o zasadę wyboru algorytmu.
Za "mądrze". Może po prostu "działa tak jak if albo switch" - robi za jedno i drugie.
Łańcuchy
Jeśli już to
łańcuchy znakowe, a najlepiej po prostu uznane powszechnie i lubiane
stringi.
To jeszcze kilka luźnych uwag.
1. Zwróciłbym wyraźnie uwagę na rożnicę między Graphem i Chartem. 2. Przy okazji pętli while warto byłoby podkreślić jej naturę "do-while", a przy okazji pętli for - to, że w LV 8.5 pojawia się
break. 3. Last but not Least, a nawet na odwrót: Za mało jest o dataflow, co w zasadzie jest jedną z najważniejszych rzeczy w LV! Mało tego. Sam padłeś tego ofiarą, bo przykład pomiaru czasu wykonywania zamieszczony w dziale Sequence structures jest niepoprawny (załącznik).
Zgodnie z filozofią dataflow najpierw może przekręcić się pętla (1), potem (albo w jej trakcie, co też jest złe) Tick Count (2), potem Tick Count (3), a potem pętla (4). Wynik=0.
Na koniec brawo za kawał dobrej roboty i powodzenia w rozwijaniu kursu. Po doszlifowaniu istniejącej części proponuję dołożenie rozdziału o eventach - jest to coś do czego tutoriali nigdy dość.
Powodzenia, pozdrawiam
