Nie wiem czy nie mylisz trochę pojęć, bo co dokładnie ma dla ciebie znaczyć "dokładność liczby"? Liczba 3.14 jest z dokładnością 2 miejsc, liczba 3.1415 z dokładnością 4, a liczba 3.1400? Z dokładnością 4 czy dokładnością 2? Jeżeli odpowiedź na poprzednie pytanie byłaby 2, to tak naprawdę chodzi ci o znalezienie na którym miejscu po przecinku jest ostatnia niezerowa wartość, w reprezentacji dziesiętnej liczby. Bo zastosowanie zapisu zmiennoprzecinkowego (a takiego zapewne używasz) tak naprawdę trochę komplikuje to pytanie.
Nawet jeżeli chodziło by ci tylko o oddzielenie liczb całkowitych od niecałkowitych, to w zapisie zmiennoprzecinkowym to nie jest takie proste.
Jak można sprawdzić czy liczba jest całkowita?
Wydawało by się, że można ją zaokrąglić w dół i sprawdzić czy zaokrąglenie jest równe początkowej liczbie (3 zaokrąglisz do 3, porównujesz, zgadza się - jest całkowita. 3.14 zaokrąglisz do 3 porównujesz, nie zgadza się - nie jest całkowita).
Ok, możemy to napisać w LabVIEW i zobaczyć jak działa.

- 1.png (11.66 KiB) Przejrzano 8712 razy
Wpisujemy z palca 3, sprawdzamy, ok, jest całkowita. Wpisujemy 3.1, sprawdzamy, ok, jest niecałkowita. Strzałeczką na front panelu dekrementujemy o 0.1 w dół do 3, sprawdzamy, i co? LabVIEW twierdzi, że to liczba niecałkowita. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z reprezentacji zmiennoprzecinkowej liczby. Dorzuciłem bloczek number to fractional string, ustawiłem precyzję na 100 i możemy zobaczyć, że tak naprawdę pomimo, że na kontrolce wyświetla się 3 to w zmiennym przecinku zapisana jest liczba 3.00000000000000266.

- 2.png (29.05 KiB) Przejrzano 8712 razy
W ogólności można przyjąć, że dla liczb zmiennoprzecinkowych nie można stosować operacji "a=b", bo wyniki mogą być naprawdę różne. Możemy co najwyżej porównać z jakąś dokładnością, czyli sprawdzić czy |a-b|<d, gdzie d jest jakąś małą liczbą.
Może takie porównanie będzie dla ciebie wystarczające.

- 3.png (13.55 KiB) Przejrzano 8712 razy
Jeżeli nie, to możesz spróbować przekonwertować liczbę na stringa z dużą precyzją i szukając od końca, sprawdzić gdzie występuje pierwsza liczba różna niż 0 (to w zasadzie jest właśnie wyznaczenie tej "dokładności" o której mówiłeś na początku pytania), ale ostrzegam, że nawet jeżeli wpiszesz liczbę całkowitą z palca, to nie ma żadnej gwarancji, że na n-tym miejscu po przecinku nie znajdzie się coś innego niż zero.