1-wire i DAQ

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
depablo
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2008 07:42
Kontakt:

1-wire i DAQ

Post autor: depablo »

Witam

Zastanawiam się czy jest możliwe połączenie 1-wire za pośrednictwem kart NI (np. takiej jak tu: http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/14132). Ja sobie to tak wyobrażam. W labview próbkuję sobie sygnał np. DIO 0 z odpowiednimi ramkami czasowymi i sam sobie składam informację do odczytu. Nie wiem czy moje myślenie jest dobre.

A może LabView wspiera w jakiś sposób odczyt 1-wire z takiej karty NI? Jeśli tak to czy są jakieś wymagania w stosunku do karty (szybkość próbkowania itp.) albo komputera?

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Egon
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2007 00:00
Lokalizacja: Piła

Re: 1-wire i DAQ

Post autor: Egon »

Jeśli dysponujesz taką kartą to ok. Z pewnością udałoby się nawiązać komunikację z 1-wire. Pytanie tylko czy nie można prościej?
Spróbuj: DS9097U konwerter do 1-wire, a reszta to już RS-232. To już napewno jest wspierane przez NI.
Odsyłam do adresu http://decibel.ni.com/content/docs/DOC-1092
depablo
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2008 07:42
Kontakt:

Re: 1-wire i DAQ

Post autor: depablo »

Karty chcę użyć, bo będę jej potrzebował do bardziej skomplikowanego układu. Będzie to sieć czujników oparta na standardzie IEEE 1451. Każdy z analogowych czujników będzie miał dołączoną pamięć EEPROM, która to pamięć będzie przechowywała informacje o tym czujniku. Jednak mniejsza o szczegóły. Żeby to wszystko możliwie schludnie wyglądało chcę to podłączyć do jednej karty.

W jaki sposób w takim razie jest realizowana komunikacja 1-wire? LabView ma jakieś wbudowane funkcje, które to realizują? Czy muszę oprogramowanie tworzyć od zera?
Jeśli natomiast chodzi o kartę. To na jaki parametr zwracać uwagę żeby móc się komunikować przy pomocy 1-wire? Karta, do której odnośnik podałem jest trochę droga. Może coś tańszego bym znalazł.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ