Elementy dekoracyjne

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Smooth
Posty: 26
Rejestracja: 06 lip 2005 00:00
Lokalizacja: Dęblin

Elementy dekoracyjne

Post autor: Smooth »

Witam
Mam problem z elementami dekoracyjnymi, otóż mam w stworzonej przez siebie aplikacji sporą grupę zadajników, pod którą chciałbym wsunąć pewien element dekoracyjny, ale on pozostaje na wierzchu. Aby wyjaśnić mój problem załączam plik deco.vi, który obrazuje ten problem. Najłatwiej by było jak by w LabVIEW było coś takiego jak kolejność wyświetlanch elementów (który na wierzchu a który na spodzie), ale nie mogę znaleźć takiej opcji (wersja 7.1).
Jedynym rozwiązaniem jakie wymyśliłem to wyciąć utworzone zadajniki i wkleić na element dekoracyjny, ale to pojawia się jeden problem - te zadajniki mają utworzone Property Node, które giną w wyniku takiej operacji, a tego bym nie chciał.
Czy jest inne rozwiązanie, które oszczędzi mi żmudnej pracy odwarzania fragmentu złożonej aplikacji
:cry:
... a przy okazji, jaki na polski przetłumaczyć Property Node, bo przydało by mi się to do pracy mgr.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ender
Posty: 137
Rejestracja: 02 cze 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Elementy dekoracyjne

Post autor: Ender »

deco.jpg

W Labview da sie zrobic prawie wszystko ;)

A co do property node - nie mialem okazji czytac zadnej polskiej ksiazki poswieconej labview, moze jest jakies powszechnie przyjete tlumaczenie, chociaz raczej wszedzie uzywa sie angielskich nazw. Po polsku brzmialoby to zapewne jak Węzeł właściwości/własności, ale jak dla mnie troche dziwna nazwa.
Smooth
Posty: 26
Rejestracja: 06 lip 2005 00:00
Lokalizacja: Dęblin

Re: Elementy dekoracyjne

Post autor: Smooth »

Dzięki, że też przeoczyłem tą ikonkę u góry 8O

Co do "węzła właściwości" to też mi się to wydaje trochę dziwne, ale chyba słowo "węzeł" tutaj bardziej pasuje niż przy "Feedback Node" :lol:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ