Ogólnie o LV NXG

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ogólnie o LV NXG

Post autor: spalinowy »

Zainstalowałem wreszcie NXG juz w wersji 5.0 i przyznam, że jest dużo zmian na lepsze. I dodam kilka przemyśleń. Dopiero teraz przesiadam się, ponieważ cały czas czekałem na wsparcie RT i FPGA. Ogólnie konwersja ze zwykłego LV działa średnio. Koniec końców została mi ogólna struktura VI i muszę przepisywać od nowa większość. Na razie to dopiero początki z NXG, ale praca jest przyjemna. Ogromna zaletą jest możliwość powiększania widoku kodu. Zniknęła też właściwie masa opcji spod PPM. Na tę chwilę trochę tego mi brakuje, ale jakość trzeba będzie się przyzwyczaić. Szkoda, że nie można ustawiać kolorów wszystkich elementów front panelu i nawet customowanie elementów jest trudne (np. cluster).
Zapoznawanie się z NXG będzie trwało dalej.
matowc1991
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2018 10:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2019

Re: Ogólnie o LV NXG

Post autor: matowc1991 »

Troszkę niefortunny czas na przenosiny, NI niedawno ogłosiło, że zaprzestają rozwoju NXG i "wracają" do klasycznego LabVIEW, gdzie część pomysłów z NXG ma być przeniesiona. Ostatnią wersją NXG ma być 5.1 wydana wkrótce. Więcej info: https://forums.ni.com/t5/LabVIEW/Our-Co ... anguage=en
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólnie o LV NXG

Post autor: spalinowy »

Dobrze wiedzieć. Szkoda, że zanim doczekałem sie pełni funkcjonalności to już odchodzą od NXG. Jednak to było do przewidzenia, że z rozwijania któregoś będą kiedyś rezygnować. NXG wydaje mi się bardziej uporządkowane pod wzgledem roznych opcji. Fajne też bylo zintegrowanie MAXa, ktory ma trochę błędów.
ODPOWIEDZ