Pomoc przy programie Optymalna Droga

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
stifo18
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2016 11:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Pomoc przy programie Optymalna Droga

Post autor: stifo18 »

Witam wszystkich użytkowników.
Na początku powiem że swoją przygodę z LabVIEW dopiero zaczynam.
Mam do zrobienia projekt o temacie "Projekt i badania symulacyjne układu sterowania optymalnego w oprogramowaniu LabVIEW"
w tym projekcie mam stworzyć program wyznaczający optymalną drogę statku metodą programowania dynamicznego.
Poszukując materiałów na ten temat natknołem się na filmik z YT który byłby rozwiązaniem części tego projektu,
ale nie za bardzo wiem od czego by zacząć odtwarzając taki program i tu prosiłbym o wasze wskazówki.
Oto link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=hFU4reXtrTI
Wiem ze nie zadaje zbyt konkretnych pytań ale tak jak pisałem wcześniej dopiero poznaje LabVIEW i wszystko jest dla mnie nowe.
Z góry dzięki za podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Pomoc przy programie Optymalna Droga

Post autor: dajpanspokój »

Przed toba bardzo ciekawa podróż przez LabVIEW:))

Na pewno będziesz musiał stworzyć maszynę stanów, podzieloną na inicjalizacje, okreslenie wielkosci tablicy z kolkami, wprowadzanie danych i na koncu obliczanie drogi i wyjscie z aplikacji.

W kazdym z tych stanow musi sie znalezc event case, który reaguje na przyciskanie odpowiednich przyciskow, albo klikanie w panel z kolkami (od tego co nacisniesz zalezy czy przechodzisz do tego samego stanu czy do nastepnego). W kazdym evencie musisz miec okreslone ze przycisniecie exit powoduje przejscie do stanu wyjscia z aplikacji.

Ta tablica z kolkami to jest obrazek narysowany w LabVIEW dopasowany do wybranej wielkosci i z narysowanymi kolkami (draw circle, draw line etc) a nad nim niewidzialny przycisk (kolor przycisku mozesz ustawic na transparent) dopasowany do wielkosci obrazka. To gdzie klikniesz relatywnie do polozenia przycisku okresli ktory element w tym momencie edytujesz. Dane które wprowadzisz beda zapisywane do odpowiedniego miejsca w tablicy.

Noi potem jak naciskasz start to przechodzisz do stanu obliczanie drogi.
Obrazek
stifo18
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2016 11:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Pomoc przy programie Optymalna Droga

Post autor: stifo18 »

Dzięki za wskazówki:D
Na razie i tak mi one dużo nie mówią ale mam przynajmniej punkt odniesienia.
Jak już bardziej ogarnę program będę miał pewnie więcej konkretnych pytań:)
ODPOWIEDZ