Szybki Pomiar Ciśnienia - Jak zrealizować?

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
akoliber
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2013 12:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Szybki Pomiar Ciśnienia - Jak zrealizować?

Post autor: akoliber »

WItam,
Ma do zrealizowanie następujące zadanie i nie do końca wiem jak się do tego zabrać. Proszę o jakikolwiek trop.
Pomiar ciśnienia w cylindrze sprężarki.
Karta pomiarowa NI PCIe-6320, czujnik ciśnienia z wyjściem 0-10 V.
Prędkość obrotowa sprężarki ok.750 obr/min. Na jeden obrót chciałbym zebrać przynajmniej 720 próbek. (Dwie na stopień)
Jedyna informacja o 1 pełnym obrocie to czujnik zbliżeniowy na kole napędowym.

Potrzebuje wykres w czasie, aby odświeżał się przy każdym obrocie -dając efekt stojącego na wykresie.
Potrzebuje również wykres sprężania w funkcji kąta obrotu. (Wykres zamknięty)

Wyświetlanie wykresu jak najbardziej może być ze zwłoką (zebranie próbek z kilku obrotów + ewentualnie średnia)

Jak się do tego zabrać? Z jakich bloków korzystać i jak przede wszystkim zbierać próbki za każdym razem dla jednego obrotu ?

Za wszelkie sugestię będę wdzięczny. Dodam ze Labview korzystam od niedawna wiec owe zadanie jest dla mnie dość trudne:)
laradek
Posty: 47
Rejestracja: 06 kwie 2013 18:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Szybki Pomiar Ciśnienia - Jak zrealizować?

Post autor: laradek »

Proponuję zastosować enkoder inkrementalny na wale koła napędowego - co najmniej 720 impulsów na obrót i przy każdym impulsie z enkodera zbierać próbkę ( albo np.10 próbek i brać średnią). Jak będziesz próbkował 720 razy na obrót to wyszło mi 9 kS/s. Początek pomiarów to impuls z czujnika zbliżeniowego a koniec to kolejny impuls - pomiary wrzuć do tablicy 720 elementowej i po zakończeniu jednego obrotu wyświetl tablicę z pomiarami na wykresie. Jednocześnie zaczynasz kolejny cykl pomiarów, które wrzucasz to tej samej tablicy, wyświetlasz itd....
:)
laradek
Posty: 47
Rejestracja: 06 kwie 2013 18:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Szybki Pomiar Ciśnienia - Jak zrealizować?

Post autor: laradek »

Jak tam kolego, coś pomogłem, jakieś postępy? :) tak w ogóle to jaki czujnik wkładasz do tłoka sprężarki i w jaki sposób?

pozdro
ODPOWIEDZ