Zmiana skali na wykresie poprzez Property Node

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
GD
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2011 09:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Zmiana skali na wykresie poprzez Property Node

Post autor: GD »

Witam

Mam programik wczytujący dźwięk o pewnej ilości próbek. Poprzez Get Waveforms Component na skali wskazuje poprawną ilość próbek, która jest zawarta w pliku. Zaś w przypadku wykresu, który jest tworzony (poprzez tablice) na podstawie oryginalnego sygnału (waveform) i wyciętego poprzez Get Waveforms Subset, ilość próbek jest większa niż pliku oryginalnego i nie wiem dlaczego się tak dzieje:( Ogólnie moim celem było ujednolicenie skali na wykresie oryginalnym i wykresie zawierającym sygnał oryginalny z wyciętym. Jednak przy użyciu Property Node i działaniu programu w pętli, jeden z wykresów na zmianę przydziela sobie skale z drugiego i tą swoją wymuszoną co powoduje "przeskakiwanie" przebiegu:/ I nie wiem co z tym poradzić..
Dziękuję za wszelkie wyjaśnienia
Załączniki
odtwarzanie_różne.vi
(54.04 KiB) Pobrany 387 razy
skala.JPG
Awatar użytkownika
darkon
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2011 14:21
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Krk

Re: Zmiana skali na wykresie poprzez Property Node

Post autor: darkon »

Jaki jest twój cel? Chcesz wyświetlić dwa przebiegi na jednym wykresie, czy złączyć je w jeden? Jeśli chcesz dwa na jednym wykresie to robisz BuildArray i masz maksymalnie tyle próbek ile jest zawartych w dłuższym przebiegu. Jeśli chcesz je złączyć użyj funkcji AppendWaveform która "dokleja" jeden przebieg do drugiego. I używaj jednego typu danych na wykresach a nie raz waveform a raz wyciągasz tablicę z waveforma.
Załączniki
screen.png
Pomogłem?... pochwal mnie :)
GD
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2011 09:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Zmiana skali na wykresie poprzez Property Node

Post autor: GD »

Moim celem jest ujednolicenie jednostki skali na obu wykresach. Przebiegi mają być na osobnych wykresach (na jednym sygnał oryginalny a na drugim sygnał oryginalny z "zamalowanym" fragmentem wyciętym). Z racji, że chciałam na tym drugim wskazywać miejsce wycinanego fragmentu musiałam użyć Build Array (i bez późniejszego Get Waveform Components), ponieważ tylko wtedy wycinek znajduje się w odpowiednim miejscu a nie zaczyna od 0. Z kolei przy oryginalnym sygnale używam Get Waveform Components, ponieważ daje mi to możliwość wyświetlenia na skali X wartości próbek (a nie np. wartości 0-8 co się dzieje w przypadku wykresu z waveform). Żeby na obu wykresach była ta sama wartość maksymalna, która się wyświetla używał Property Node i wartość z max. sygnału oryginalnego przypisałam do max. sygnału z wycinkiem.
Także moim głównym problemem jest to, że na sygnale oryginalnym jest wartość np. 340559 (czyli pod te 340560 próbek dźwięku, który jest wczytywany), zaś na tym łączonym (przy użyciu Prop.Node) raz jest wartość 340559, raz 340845 :( i nie wiem skąd ta różnica próbek..Czy to przez ten bloczek Get Waveform Subset, coś innego, czy tak musi po prostu musi być..

Dzięki za zainteresowanie:)
Załączniki
wykresy.JPG
ODPOWIEDZ