temperature.vi

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
krzychu313
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2009 15:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów, Stary Sącz
Kontakt:

temperature.vi

Post autor: krzychu313 »

Witam,
Obecnie jestem na etapie nauki LV.
Potrzebuje program do symulacji pomiaru temperatury, idealnym rozwiązaniem wydawało się być podane tutaj rozwiązanie:
http://www.ath.bielsko.pl/~kkajstura/labview/Lab_02.pdf aczkolwiek na samym początku występuje problem, ze w mojej wersji LV 2010 nie mam (demo) read voltage.vi.

Moze ktoś posiada ten VI, albo przynajmniej screen z jego front panelem, żebym mógł zastanowić się jak go odtworzyć.

Serdecznie dziękuje za pomoc
Mało znaczy wszystko co robisz, ale
bardzo ważne jest byś to zrobił w ogóle...
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: temperature.vi

Post autor: PiDi »

Ten VI posiada oczywiście twórca tej instrukcji (przynajmniej tak sądzę, że twórca). Wystarczy pół minuty i znajdujesz: http://www.ath.bielsko.pl/~kkajstura/upsystemy.htm , część LabVIEW, tam są pliki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
krzychu313
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2009 15:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów, Stary Sącz
Kontakt:

temperature.vi

Post autor: krzychu313 »

PiDi, Dziekuje za pomoc, jakos tego akurat nie moglem znaleźć.
Ale on w tym pliku, który tam używa zrezygnował z (demo) read voltage na rzecz DAQ Assistant (z opcja data).
Ja próbując otworzyc ten VI, mam mase błedów. W tym subVI, jest taki: SubVi"DAQ Assistant": not executable, czyli nie jest wykonywalny.
To problem z moja wersja LV 2010 czy też może brak jakiejś biblioteki dodatkowej.
Ja zainsalowalem wszystko podstawowe do tej pory.

Przepraszam, ze wypytuje sie o takie rzeczy, ale dopiero ucze sie LV.
Mało znaczy wszystko co robisz, ale
bardzo ważne jest byś to zrobił w ogóle...
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: temperature.vi

Post autor: PiDi »

A sam DAQ Assistant jest, tylko krzyczy, że się VI nie uruchomi? Pewnie nie masz żadnych urządzeń w systemie, które mógłby czytać. Zobacz na przykład tutaj: http://zone.ni.com/devzone/cda/tut/p/id/3698 , zrób to, co napisali w How to Create an NI-DAQmx Simulated Device. Potem skonfiguruj tego DAQ Assistanta tak, żeby czytał twoje symulowane urządzenie (wskazówki znajdziesz w dalszej części tego dokumentu, który podałem).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
krzychu313
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2009 15:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów, Stary Sącz
Kontakt:

temperature.vi

Post autor: krzychu313 »

wgrałem dodatkowo visa502full i niDAQ940f1 i DAQ Assistant juz sie otwiera i można próbować zdefiniować odpowiednie zadania ale poszedłem dalej za wskazówkami PiDi, i skorzystałem z przykładu do stworzenia symulowanego urządzenia bo fizycznie go nie posiadam ani żadnej karty pomiarowej...
Ale w podrozdziale: "How to Use an NI-DAQmx Simulated Device" i w 2 punkcie jest podpunkt :
b. Select Acquire Signals»Analog Input»Voltage as the measurement type for this task. A window prompts you to select the physical channels.

Tutaj musze miec cos jednak fizycznie podpiete??bo tego nie potrafi przeskoczyć.
Mało znaczy wszystko co robisz, ale
bardzo ważne jest byś to zrobił w ogóle...
ODPOWIEDZ