Zapis wyników (po fft) do pliku tekstowego

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
GD
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2011 09:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Zapis wyników (po fft) do pliku tekstowego

Post autor: GD »

Witam

Mam problem z zapisem wyników pomiarowych, dotyczących danych po transformacie Fouriera. Jeśli chodzi o waveform'y to nie ma z tym problemu. Jednak wyjściem z bloczka fft jest "magnitude" (klaster 3 elementowy) i niestety nie mogę tego z niczym połączyć ani przekonwertować, a chciałabym to podpiąć do zapisu. Niestety jestem początkowym użytkownikiem i dopiero poznaje możliwości tego programu. Bardzo bym prosiła o radę w jaki sposób mogę to połączyć aby w końcu zadziałało, może jakiś inny bloczek, który by do tego pasował, albo jakaś dobra konwersja? (plik .vi jest z wersji 2011...ale rozw. może dotyczyć 2010 lub 2011) Zapis może być też jako plik .wav, gdyby miał ktoś pomysł do tego typu rozwiązania, ponieważ ja niestety też miałam z tym problem.
Dziękuję z góry..
Załączniki
zapis.jpg
zapisDOplikuTXT.vi
(55.54 KiB) Pobrany 255 razy
de80
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2011 22:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: KRK

Re: Zapis wyników (po fft) do pliku tekstowego

Post autor: de80 »

hej,
możesz zrobić tak:
ubnbundle/unbudle by name(rozbić klaster na "podzespoły")
potem zamienić wartości poszczególnych parametrów na stringi
połączyć stringi w interesujący się format zapisu
zapisać do pliku txt

oczywiście jest to jedna z możliwości, jakby były jakieś problemy to pisz.
pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Zapis wyników (po fft) do pliku tekstowego

Post autor: Harnas »

Witaj,

U mnie zapisywanie przebiega mniej wiecej jak na zalaczonym obrazku. To gdzie chcesz, zeby byl zapisywany pomiar laczysz z stingiem .txt w jeden i wysylasz do bloczka Write to Spreadsheet File. Do niego podpinasz tez String z danymi. Jakbys wrzucila swoj VI tutaj moglbym bardziej pomoc.
Załączniki
Zapis do pliku txt.JPG
Zapis do pliku txt.JPG (21.64 KiB) Przejrzano 5456 razy
GD
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2011 09:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Zapis wyników (po fft) do pliku tekstowego

Post autor: GD »

Niestety nadal mam z tym pewien problem. Próbowałam różnego typu połączeń i albo otrzymuje pusty plik txt, albo plik z danymi w postaci macierzy. Jednak te dane są mało spójne z tymi, które chciałabym osiągnąć (poniważ na początku powinny się zaczynać od wartości ok. 0,09 i spadać do 0). W przypadku dwóch poniższych rozwiązań otrzymuję właśnie te nagromadzone dane, a chciałabym aby do pliku zapisywały się np. poszczególne wartości próbki (lub czas) i w kolejnej kolumnie odpowiadająca jej wartość z wykresu. A tak jeszcze na marginesie...nie ma może jakiejś możliwości aby z klastra (wyniku fft) móc przejść do waveform'a ?
Proszę o pomoc...
Załączniki
wynik3.jpg
zapis3.jpg
zapis_pliku2_v2010.vi
(46.91 KiB) Pobrany 268 razy
wynik_zapisu.jpg
zapis_pliku2.jpg
ODPOWIEDZ