Event structure

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Roberto
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Event structure

Post autor: Roberto »

Witam pięknie!
Zbudowałem pewna mała aplikacje w oparciu o event structure i mam mały problem. Jednym ze zdarzeń jest filtracja falkowa dużych sygnałów i zdarzenie to wykonuje się w przypadku gdy zmienie któryś z parametrów (change value). Jedna operacja trwa kilka sekund i gdy zmienię pewien parametr (sliderem) przykładowo z 50 na 100 to zdarzenie wykonuje sie 50 razy i trwa to kilka minut gdzie ja potrzebuje szybko jednego wyniku dla 100. Czy można to jakos ustawić, że gdy zmieniam wartość slidera to zdarzenie wykona sie raz dla końcowej wartośći. Kombinowałem na róznę sposoby i nic nie wymyśliłem. Dobrze działa gdy tą operację umieszczę w timeout, gdyż operacja wykonuje sie raz co jakis czas dla danej wartości slidera i gdy chcę wykonać inną operację to nie muszę czekać ponieważ (zdarzenie) timeout jest przerywane i wykonuje sie wybrane zdarzenie. No ale to rozwiązanie nie jest idealne gdyż w przypadku gdy nie robie nic program w kółko liczy. Dlatego też lepszym było by change value, ale nie wiem jak ustawic i czy w ogóle można aby przy zmienie wartośći kontrolki (slidera) zdarzenie wykonało sie tylko raz a nie tyle razy o ile została zmienieona wartość. Preszę o pomoc!
Z góry dziekuję i pozdrawiam!
Robert
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Event structure

Post autor: Mikrobi »

:roll:
niedawno było na LabVIEW Zone Ignore multiple events
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
kwarta
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2005 00:00

Re: Event structure

Post autor: kwarta »

Mozesz tez zarejestrowac zdarzenie i wyrejestrowac je w pierwszym okrazeniu. Na koncu procedury znowu je zarejestrowac.

pozdrawiam
Kwarta
ODPOWIEDZ