macież

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Kamyll0
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2011 22:06
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

macież

Post autor: Kamyll0 »

Witam Was,

Czy jest możliwe w Labview zrobić tak aby powstawała macież kolejno komórka po komórce...
To znaczy, jest doprowadzane zmienne napięcie na kartę pomiarową, w Labview wyświetla mi się każdorazowo wartość tego napięcia w danym czasie próbkowania, ale chcę te wszystkie wartości mieć w macieży (czy tablicy) aby później możnabyło stworzyć wykres przestrzenny...

W takim wykresie, oś X to byłyby numery wierszy macieży, oś Y to numery kolumn macieży a oś Z to wartości napięcia. Wtedy mógłby powstać ładny wykres 3D...

Proszę Was o pomoc, pozdrawiam:)

W erze wszechobecnych funkcji sprawdzania pisowni czy słowników online takie byki robić... Pitol
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

macież

Post autor: vugie »

Pisze się maciesz. Czy jakoś tak...

A w temacie - służy do tego klocek Build Array. Dodaje się nim kolejne elementy i "maciesz" się powiększa.
WoDzU
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2011 11:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

macież

Post autor: WoDzU »

Wydaje mi się, że najlepiej skorzystać z rejestru przesuwnego (Shift register), a do Build Array podpiąć wartość iteracji pętli, dzięki temu każda kolejna wartość z pętli będzie dodawana do kolejnej pozycji w tablicy.
Kamyll0
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2011 22:06
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

macież

Post autor: Kamyll0 »

WoDzU czy mógłbyś posłużyć jakimś przykładem obrazującym jak się posłużyć Shift register?
Chciałbym aby przy pomocy Control możnabyło określić ile ma być wierszy i ile elementów ma wchodzić do jednego wiersza...

Dziękuję Ci za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: macież

Post autor: smiga »

Obrazki mówią więcej ... testuj np. tego typu rozwiązania:
Załączniki
as.jpg
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ