Odczyt napięć z karty Advantech z częstotliwościa 100kHz

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
mrc26
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2007 00:00

Odczyt napięć z karty Advantech z częstotliwościa 100kHz

Post autor: mrc26 »

Witam. Dopiero zaczynam moja przygodę z LabView (6.1) i potrzebuje sczytywać napięcia podawane na kartę Advantech PLC-818HG z częstotliwością 100kHz. Z tego co sie dowiedziałem 100kHz w LabView nie jest tak prosto zrobić, trzeba jakieś bufory chyba czy cos?? Jesli ktoś jest w stanie mi pomoc/podpowiedzieć, to będę bardzo wdzięczny
Awatar użytkownika
progor
Posty: 197
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Odczyt napięć z karty Advantech z częstotliwościa 100kHz

Post autor: progor »

LabVIEW tu nie ma nic do rzeczy.
po prostu tak konfigurujesz swoją kartę aby sczytywała napięcia z częstotliwością 100kHz
jak masz drivery karty do LabVIEW to po odpowiedniej konfiguracji kary i odczycie dostajesz Array wyników.

pomiar z odpowiednią częstotliwością załatwia Ci hardware. obróbkę wyników software.
mrc26
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2007 00:00

Re: Odczyt napięć z karty Advantech z częstotliwościa 100kHz

Post autor: mrc26 »

hmmm, no ja sie na tym nie znam, ale moj doktor na uczelni powiedzial, ze karta pracuje max 100kHz, ale LabView domyślne próbkowanie to 50kHz i zeby zrobic w programie 100kHz to trzeba jakies, pętle, bufory, czy cos takiego :-(
Awatar użytkownika
progor
Posty: 197
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Odczyt napięć z karty Advantech z częstotliwościa 100kHz

Post autor: progor »

nie mam poinstalowanych driverów do kart pomiarowych advantecha coby Ci printscreena zrobić.

bufor zapewnia karta pomiarowa.
LabVIEW nie próbkuje, w nim się ustawia konfiguracje karty pomiarowej oraz odbiera (w formie Array'a) odczytane przez kartę pomiarową próbki.
ODPOWIEDZ