Wykres xy

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
mazit
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2004 00:00

Wykres xy

Post autor: mazit »

Mam pytanie jak zrobić żeby na bierząco wyswietlano punkty na wykresie a nie rysowało wyres na końcu po zakończeniu pomiaru :):):)
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

Witam

Wystarczy użyć Waveform Chart i doprowadzać dane do kontrolki pojedyńczo.
mazit
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2004 00:00

Proszę o pomoc ????

Post autor: mazit »

Tylko przy wykresie xy przed wykresem musi byc funkcja Bundle z palety Cluster i nie wiem jak zrobić żeby wykres rysowało punkt po punkcie a nie na samym końcu cały, z tego co ja rozumię dane są zatrzaskiwane w klastrze w postaci tablicy dwówymiarowej i na koncu jest rysowany wykres.
Proszę o pomoc :) :) :)
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

Witam

Przy Waveform Chart nie musi być Bundle. Jest taki przykład w Examplach - Charts.vi - polecam przejrzeć.
mazit
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2004 00:00

Pytanie

Post autor: mazit »

Chyba się nie zrozumielismy bo ja używam wykresu Express XY Graph a nie Waveform Graph i chyba przy takim wykresie trzeba użyć funkcji Bundle :o :o
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Pytanie

Post autor: Mikrobi »

mazit pisze:Chyba się nie zrozumielismy bo ja używam wykresu Express XY Graph a nie Waveform Graph i chyba przy takim wykresie trzeba użyć funkcji Bundle :o
:o
1. pokaż nam swój diagram 2. Powiedz nam co chesz uzyskać
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
mazit
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2004 00:00

Diagram

Post autor: mazit »

Pod tym adresem jest diagram z LabView chodzi mi o to aby na bierząco na wykresie pojawiał sie punkty a nie na samym końcu kreślił wykres:):):)
http://www.tomaszm.republika.pl/
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Diagram

Post autor: Mikrobi »

mazit pisze:Pod tym adresem jest diagram z LabView chodzi mi o to aby na bierząco na wykresie pojawiał sie punkty a nie na samym końcu kreślił wykres:):):) http://www.tomaszm.republika.pl/
0. Miałem na myśli opis działania programu. 1. Uporzadkuj diagram. 2. Jaką rolę pełni mała sekwencja? a raczej kiedy jest wywoływana :?: 3. Czy jesteś pewien że petla FOR jest właściwa na tym miejscu :?: 4. w jakim celu zmienileś tło diagramu :?: 5. W jaki sposób zapisywane sa dane do pliku :?:
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jogurt_owocowy »

Wykres kreśli się po zakończeniu pomiarów bo dane z pętli for "wychodzą" z niej dopiero po jej zakończeniu. Więc może rysować ten wykres wewnątrz pętli?! (LabView 7.1) [img]http://student.uci.agh.edu.pl/~iron/labview.pl/xy.gif[/img]
Na diagramie trzeba jeszcze kliknąć prawym subviaja :) Build XY Graph -> Properties i odznaczyć
Clear data on each call.
A w zasadzie to dlaczego używasz do tego XY Graph zamiast, jak pisał wyżej PMaj, Waveform Chart?
Xman
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2005 00:00

Post autor: Xman »

Witam
Ja ten problem rozwiazalem uzywajac rejestru przesuwnego ktory, byl w petli realizujacej pomiary oraz zmiennej lokalnej dla wykresu XY. Za kazdym obiegiem petli dopisywany byl do tablicy kolejny pomiar i wyswietlany na wykresie. Po zakonczeniu pomiarow dane sa dostepne do obrobki na wyjsciu rejestru przesuwnego na zewnatrz petli.
ODPOWIEDZ