centralka alarmowa -problem z czasem trwania alarmu

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
kolena
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2005 00:00

centralka alarmowa -problem z czasem trwania alarmu

Post autor: kolena »

Witam wszystkich :)

Mam pytanko. Otoz chcialabym w swojej centralce alarmowej uwzglednic czas trwania stanu wywolanego przez czujnik. Tzn chodzi mi o to zeby drobne zaklocenia nie powodowaly od razu wlaczenia sie alarmu i calej procedury, ktora po tym nastepuje. Wiec myslalam zeby zrealizowac to w ten sposob zeby uzaleznic wlaczenie alarmu od tego ze gdy np czynnik (np przekroczenie stezenia dymu) bedzie powtarzal sie przez 3 kolejne pomiary to wtedy dopiero uruchomi to cala procedure. Tylko nie za bardzo wiem jak to zrealizowac :? , gdyz jestem poczatkujaca...
Bede wdzieczna za pomoc :lol:
Pozdrawiam
kolena
kolena
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2005 00:00

Post autor: kolena »

Witam ponownie
Z problemem samego zapisu sobie juz poradzilam tylko teraz nie wiem jak poprawic moj kod zrodlowy zeby dzialal tak jak mu kaze :lol: Tzn aktualnie w momencie gdy conajmniej 3 pomiary beda przekraczaly pewien prog to uruchamia sie alarm i zostaje to zapisane w pliku w postaci linijki

czas rodzaj pomieszczenie

ale zapis ten tak jakby sie zapetla tzn chcialabym aby gdy juz sie to zapisze to nie zapisywal sie ten sam alarm ponownie bo przeciez nie ma to zbytnio sensu :P Tylko zeby sie ten plik zapisal a nastepne pytanie o sciezke dostepu pojawilo sie dopiero w razie wystapienia innego alarmu
W celu ulatwienia zamieszczam moj probny kod zrodlowy
[img]http://student.uci.agh.edu.pl/~kolena/l ... pliku.html
Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam[/img]
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

kolena pisze:Witam ponownie Z problemem samego zapisu sobie juz poradzilam tylko teraz nie wiem jak poprawic moj kod zrodlowy zeby dzialal tak jak mu kaze
:lol: Tzn aktualnie w momencie gdy conajmniej 3 pomiary beda przekraczaly pewien prog to uruchamia sie alarm i zostaje to zapisane w pliku w postaci linijki
czas

rodzaj

pomieszczenie
ale zapis ten tak jakby sie zapetla tzn chcialabym aby gdy juz sie to zapisze to nie zapisywal sie ten sam alarm ponownie bo przeciez nie ma to zbytnio sensu
:P Tylko zeby sie ten plik zapisal a nastepne pytanie o sciezke dostepu pojawilo sie dopiero w razie wystapienia innego alarmu W celu ulatwienia zamieszczam moj probny kod zrodlowy [img]http://student.uci.agh.edu.pl/~kolena/l ... plikud.png[/img] Z gory dziekuje za pomoc Pozdrawiam
Sugeruję inną strukturę programu - wykorzystanie w głównej petli programu struktury event. Ten temat był ostatnio poruszany na forum (jogurt pytał o zmianę wartości kontrolek).
Jeśli zdążę to dam znać w poniedzialek co będzie na wtorkowym spotkaniu koła na KE. Zapraszamy - może wrócę do struktury event i ukladów aplikacji. Dam znać o tematyce, może bedzie to coś dla ciebie warte. Odnośnie twojej struktury:
- w jaki sposób uruchamiasz i zatrzymujesz aplikację? - jaka masz rozdzielczośc monitora? - w której wersji LabVIEW pracujesz? 8)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
ODPOWIEDZ