Czy w LabView można tworzyć programy działające samodzielnie

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
nosterx
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2005 00:00

Czy w LabView można tworzyć programy działające samodzielnie

Post autor: nosterx »

Witam specjalistów . Ja miałem w zasadzie tylko raz styczność z programem LV i moja wiedza w tym temacie jest bardzo , bardzo mała.
srodowisko LV kosztuje "trochę" , więc pytanie jest następujące , czy można utworzyć aplikacje działające samodzielnie , tzn na kompie , na którym nie ma zainstalowanego środowiska LV. Czy program tak sworzony ma jakieś ograniczenia? Czy są ograniczenia licencyjne? Próbowałem skomunikować ster. PLC poprzez OPC server z LV i stwierdzam ,że nie jest to skomplikowane. Możnaby zatem za pomocą LV tworzyć proste aplikacje wizualizacyjne.

pozdrawiem wszystkich użytkowników LV.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Czy w LabView można tworzyć programy działające samodzielnie

Post autor: bogdani »

Witaj

W środowisku LV można bez problemu tworzyć wersje skompilowane, działające samodzielnie, bez środowiska. Trzeba jedynie zainstalować zestaw bibliotek Run Time Engine. Żeby utworzyć taką wersję programu musisz mieć LV w wersji o ile się nie mylę co najmniej Professional.

Co do ograniczeń licencyjnych, to jeżeli nie korzystać z wyrafinowanych dodatków do LV w postaci analizy obrazu, pakietu DSC, to nie trzeba wykupować żadnych dodatkowych licencji dla programów exe.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ