DAQ w installerze

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
jacobs
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

DAQ w installerze

Post autor: jacobs »

Mam pewien problem.Korzystam w moim projekcie z portu RS albo z karty pomiarowej NI.Chciałem zrobić wersję instalacyjną mojego projektu i wszystko działało na moim kompie. Ale jak już uruchamiałem tą aplikację na komputerze który nie posiadał LabView mój program domagał się funkcji DAQ. Problem w tym że ja nie wiem co dokładnie mam dodać do mojej wersji instalacyjnej oraz jak to zrobić.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Funkcje DAQ

Post autor: bogdani »

Najlepiej jest sprawdzić jakie funkcje DAQ są wymagane przez twój program. W strukturze chierarchicznej widać wszystkie pliki VI jakie są
wywoływane w programie. Możesz wtedy dodać do instalera brakujące ci pliki, aby i one były dołączone do wersji instalacyjnej.
Jest też możliwość zapisania programi w bibliotece LLB w ten sposób, aby zawierała ona wszystkie używane w programie pliki VI. Należy wybrać Save with options i wybrać for developers (piszę z głowy, więc mogłem coś pokręcić) i wtedy w takiej bibliotece są zapisywane wszystkie pliki VI używane w programie tak, aby można było łatwo przenosić kod na inny komputer.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Funkcje DAQ

Post autor: Mikrobi »

bogdani pisze: Jest też możliwość zapisania programi w bibliotece LLB w ten sposób, aby zawierała ona wszystkie używane w programie pliki VI. Należy wybrać Save with options i wybrać for developers (piszę z głowy, więc mogłem coś pokręcić) i wtedy w takiej bibliotece są zapisywane wszystkie pliki VI używane w programie tak, aby można było łatwo przenosić kod na inny komputer.
:idea: Opcja 'Application Distribution' załatwia tą sprawę, ale zaznaczjąc ją, trzeba odznaczyć ''Remove diagrams'
- np. przez zaznaczenie 'No password change'
:idea: Albo podobnie:
"To new location single prompt" "Custom Save" i zaznaczyć wszystkie checkbox'y pod "Save entire hierarchy" łacznie z nim
a radio buttons (kropke) ustawić na: "No password change"
Potem, przy tworzeniu aplikacji trzeba sprawdzić czy dołaczone jest wszystko z okreslonej lokalizacji.
Nie sprawdzalem tego nigdy z DAQ'iem - jacobs daj znać jak poszlo z tym problemem
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

Raczej nie pomoże nic dodanie odpowiednich plików vi z których korzystam w moim programie. Robiłem to wiele razy i sprawdzałem na drugim kompie który nie posiada LabView. Problem jest taki że pomimo tego iż dodałem odpowiednie vi (daq) wyskakuje mi okno że nie można znaleźć pliku nidaq32.dll. Wniosek, wydaje mi się, jest taki że przed uruchomieniem mojego programu na kompie bez Labview musze na nim zainstalować sterowniki do karty NI. Ale czy to jest możliwe?
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

Witam
... pomimo tego iż dodałem odpowiednie vi (daq) wyskakuje mi okno że nie można znaleÄ˝ć pliku nidaq32.dll. Wniosek, wydaje mi się, jest taki że przed uruchomieniem mojego programu na kompie bez Labview musze na nim zainstalować sterowniki do karty NI. Ale czy to jest możliwe?
Osobiście robiłem kilka rzeczy z kartą DAQ - nie miałem jednak konieczności robienia aplikacji exe. Co do wniosków to są one słuszne ... należałoby zainstalować kartę - sterowniki powinne być dostarczone z kartą. Teoretycznie powinno to wystarczyć.

Należy pamiętać, iż aplikacja exe, która powinna pracować samodzielnie - bez środowiska LabVIEW wymaga tzw. RunTimeEngine. Przy tworzeniu aplikacji jest opcja Create Installer. Chciałoby się aby to załatwiło całą sprawę z kartą pomiarową - po zainstalowaniu naszego programu karta zostanie wykryta i zainstalowana automatycznie jak w wielu programach dołączanych do karty. W opcjach Advanced
kreowania Instalera jest domyślnie odznaczona opcja Hadrware Configuration - ładuje ona do instalera ustawienia z MAX'a o zainstalowanym sprzęcie - czyli również o karcie pomiarowej, która musi być zainstalowana podczas tworzenia installera. Nie sprawdzałem tego - ale myślę, że ma duże szanse na to iż będzie działać :)
Daj znać czy poszło bo nie wiem jak szybko będę miał okację sprawdzić.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ