Możliwe, tylko gdyby autor wątku miał LV 8 to pewno by go nie było (wątku-nie autora ;) )
Ale nastała światłość:)
Nie jest łatwo, ale da się zrobić taki wirtualny panel wykorzystując tajemniczy LV Scripting. Przy okazji chyba też pobijam rekord szerokości gifa umieszczonego na forum-proszę o wybaczenie:]
Ale najpierw dla mniej tajemniczonych link wtajemniczający w te fascynujące, nieudokumentowane możliwości LV
http://forums.lavag.org/index.php?showforum=29
Program z obrazka działa następująco:
Otwieramy referencję do zdalnego viaja(np. input.gif), bierzemy tablicę referencji wszystkich obiektów na panelu za pomocą własności AllObjs[] i kopiujemy wszystkie obiekty do nowoutworzonego viaja(ten dziwny klocek, którego normalnie nie ma na palecie-patrz powyższy link-to New VI). Dzięki temu mamy nawet ewentualne elementy dekoracyjne występujące na zdalnym panelu. Teraz "przechodzimy" z pomocą Property Node-Diagram na jego... diagram i bierzemy referencje wszystkich obiektów(czyli tylko kontrolek i wyświetlaczy) węzłem BDiag-AllObjs[]. Za nim występuje taki mały potwór-jest to wstawienie na diagram nowoutworzonego viaja pętli while ze stałą FALSE podpiętą do terminala stopu(takie cuda można robić). I znów nowy, egzotyczny bloczek-New VI Object.
W pętli for wszystkie kontrolki z diagramu atrapy są przenoszone w obszar utworzonej pętli while, zapisujemy podróbkę (Save Instrument) i gotowe. Podróbka(output.gif) ma dokładnie taki sam panel jak zdalny vi, ale inny diagram.
Dysponujemy teraz referencją do zdalnego viaja, którym chcemy sterować i lokalną wierną kopią jego panelu.
Uruchamiamy teraz za pomocą Invoke Node viaja zdalnego, następnie uruchamiamy naszą atrapę. Teraz pozostaje pobrać wartości kontrolek zdalnego viaja, wpisać do atrapy, a następnie... pobrać wartości kontrolek atrapy i wpisać do viaja zdalnego i tak na zmianę, dla zapewnienia komunikacji w obie strony. Powinno to wszystko działać dobrze.