sekwencja testowa

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
hlycio
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2023 00:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

sekwencja testowa

Post autor: hlycio »

Cześć,
Mam nietypowe pytanie, otóż pracuje sobie w korpo i tam są urządzenia testery testujące elektronikę/układy itp. na PCB. Test np. podanie napięcia z zasilacza czy pomiar z multimetru jest zaprogramowany w języku C++/C a czasem jest używany TestStand.
Teraz pytanie: czy jest jakiś symulator labo program, że ja bez urządzeń fizycznych jestem w stanie napisać sekwencje np. w tym TestStandzie albo w innym języku programowym wykorzystując przekaźniki które mi wyzwolą sygnał i powiedzmy dadzą wynik?
Mam sobie narysowany schemat podłączenia led do napiecia, pisze program na jakiś mikrokontroler, on mi wyzwala zasilacz, on podaje napięcie widze wyni np. w labview poboru prądu.

proszę o rady

pozdrawiam
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: sekwencja testowa

Post autor: smiga »

Gotowca raczej nie znajdziesz, ale stworzyć coś takiego można.
LabVIEW się do tego świetnie nadaje, bo bezproblemowo łączy się ze sprzętem, więc dość szybko można coś takiego napisać.

Brzmi to połączenie cyfrowego bliźniaka i testera - do zrobienia. :)
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
hlycio
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2023 00:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: sekwencja testowa

Post autor: hlycio »

Ok, dzięki za odpowiedź.

Więc jak narysuje schemat w multisim i będzie w nim procesor i go zaprogramuje aby np. dawał zasilanie 5V na zasilacz i w układ to mogę to zasymulować w LabView - w sensie że na urządzeniu pojawi się właśnie 5V?
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: sekwencja testowa

Post autor: smiga »

hlycio pisze: 11 gru 2023 21:28 Ok, dzięki za odpowiedź.

Więc jak narysuje schemat w multisim i będzie w nim procesor i go zaprogramuje aby np. dawał zasilanie 5V na zasilacz i w układ to mogę to zasymulować w LabView - w sensie że na urządzeniu pojawi się właśnie 5V?
Tak się dobrze składa, że Multisim ma API do LabVIEW, więc można z LabVIEW uruchomić symulację Multisima, dokładnie ze wspomnianym schematem, pobrać z niej dane do LabVIEW lub odwrotnie, czyli LabVIEW może wysyłać dane do Multisima.

Wspomnianą symulację czy też cyfrowego bliźniaka możemy tez zrobić w czystym LabVIEW, sterując zasilaczem laboratoryjnym - to jest podejście Instruments Control (sterowałem kiedyś w ten sposób zasilaczami Osram, przeprogramowując również ich parametry po interfejsie DALI - wszystko przy pomocy LabVIEW).

Podsumowując, wszystko da się zrobić :)

Możemy kiedyś pogadać o szczegółach - jestem dostępny pod telefonem (zawsze to łatwiej wyjaśnić szczegóły w rozmowie, niż w mailu, choć na maila łatwiej przesłać dokładniejszą specyfikację problemu ... więc również zapraszam na PRIVa :) )
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ