cennik programów

Masz coś ciekawego do przekazania ?? Wszyscy o wszystkim piszą tutaj ...
roman
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2004 00:00
Lokalizacja: Żary

cennik programów

Post autor: roman »

Na wstępie witam po urlopie, czy wakacjach czy czymś innym.
Mam pytanie odnośnie cenników programów pisanych w labview ( mam takowy zrobic dla pewnej instytucji), nie bardzo wiem w jakich granicach kształtuja sie ceny takich programów, ( wiem że zależy to od różnych czynników).
Czy ktoś może podać wartości przybliżone, pozdrawiam
souske
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2005 00:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: cennik programów

Post autor: souske »

Ponawiam pytanko. Moze po latach, ktos jest w stanie napisac o jakich przedziałach cenowych mniej wiecej mówimy jesli chodzi o programy pisane w LabView. No i jakie są czynniki jeśli chodzi o ich wycene. Niektóre można przenieśc z innych jezykow programowania, a niektore niezbyt .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mgawlik
Posty: 89
Rejestracja: 08 sie 2003 00:00
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: cennik programów

Post autor: mgawlik »

mój znajomy ma taki sposób wyceny zlecenia :
dzwoni do firmy która się zajmuje daną branżą i wstępnie pyta o cenę podobnego projektu, potem prosi i ofertę handlową, potem zawsze negosjuje cenę (bo oferty są oczywiście z księzyca) i w ten sposób wie ile jeszcze musi opuścić żeby być konkurencyjnym

może napisz o co konkretnie chodzi, na pewno każdy z bywalców forum wyceni to po swojemu. sam jestem ciekawy jak się ceny kształtują.
souske
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2005 00:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: cennik programów

Post autor: souske »

Twój znajomy ma ciekawy sposób :)

Konkretnie chodzi o postawienie stanowiska pomiarowego, sprzężenie kontrolera temperatury z analizatorem impedancji. Kontroler ma przemiatac zakres temperatury a analizator ma robic w tym samym czasie pomiar przenikalności elektrycznej.
Nie znam jeszcze dokładnie sprzetu i nie jestem w stanie powiedzieć czy są już gotowe vi na stronie producenta do obsługi tego ustrojstwa, ale napewno wszystko bedzie chodzic lokalnie po GPIB.
Moze nie jest to cos wielkiego, ale kasa jakas z tego mysle bedzie a i doswiadczenie tez wazne.

Pozdrawiam
"Attractive, single, mentally stable: choose two"
LV7.0@WinXP
ODPOWIEDZ