PROJEKT z kartą DAQ

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
mikix0
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2021 00:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2019

PROJEKT z kartą DAQ

Post autor: mikix0 »

Witam,
Mam do napisania program na uczelnie. Wykorzystuję kartę daq ni usb-6008. Niestety nie wiem, jak się za to zabrać. Czy są tu osoby które chciałby mi pomóc lub napisać za coś? Projekt opiera się o sterowanie częstotliwością i napięciem, w taki sposób, aby móc sterować dwoma generatorami vco, z wykorzystaniem przełącznika na zasadzie 0- brak zasilania 1- zasilanie oraz 0- 0Ghz 1- wybór częstotliwości z przedziału 2- wybór częstotliwości z przedziału. Jestem tu od niedawna i pracuję też od niedawna z tym środowiskiem i nie wiem czy piszę w odpowiedniej rubryce.
Pozdrawiam
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PROJEKT z kartą DAQ

Post autor: spalinowy »

Sprawa jest bardzo prosta do zrobienia.
Na początek zacznij od uruchomienia LabVIEW i wybierz w menu Help -> Find Examples... Tam wpisz w wyszukiwaniu czego potrzebujesz. Krok kolejny, to wybrać określone fragmenty kodu i posklejać własną aplikację. Oczywiście całość twórz w drzewie projektu.

Dbaj o schludny kod od początku, to łatwiej będzie nam go przeglądać.
Zrobiłem już kilka aplikacji na 6008 i 6009, więc chętnie pomogę, ale nie wyręczę ;)
Pieczywo
Posty: 19
Rejestracja: 03 paź 2018 20:57
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: PROJEKT z kartą DAQ

Post autor: Pieczywo »

Zapraszam do kontaktu: mail.etasolution@gmail.com
ODPOWIEDZ