Czy da się otworzyć plik .csrt LV?

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy da się otworzyć plik .csrt LV?

Post autor: spalinowy »

Mam problem jak w temacie. Czy można plik .csrt otworzyć w LV? Od czego zacząć?

Plik .csrt
mefistotelis
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2020 16:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Czy da się otworzyć plik .csrt LV?

Post autor: mefistotelis »

Jak masz jakiś dziwny log telemetrii, zgrany dziwnym donglem Y-TRAC, z dziwnego motorka - to może sposób jego otwarcia będzie w dokumentacji tegoż dongla?

Jeśli chcesz sam stworzyć aplikację wczytującą te dane telemetrii, możesz to zrobić w dowolnym środowisku programistycznym. LV też się nada.

Ważniejsze żebyś był zaznajomiony z formatami binarnymi wystarczająco, by zrozumieć format tego pliku. No chyba ze dostaniesz specyfikację formatu od producenta dongla.

Format nie jest trudny, każdy record ma taką sama długość, plus jest jakieś header i stopka z metadanymi.

(no chyba że ja o czymś nie wiem i to jest jakiś format loga związany z LV - to proszę kogoś o poprawienie mnie)
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy da się otworzyć plik .csrt LV?

Post autor: spalinowy »

I tu właśnie chodzi mi o zrobienie programu w LV do otwierania i przetwarzania takich plików.
W zwiazku z tym jak zaznajomić sie z plikiem binarnym? Bo w tym temacie jestam zielony.
Potrzebuję jakichs haseł i określeń, ktore pozwolą mi szukać czegoś w tym temacie.
Czy bez znajomości schematu kodu pliku nic nie zrobie?
mefistotelis
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2020 16:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Czy da się otworzyć plik .csrt LV?

Post autor: mefistotelis »

Od strony implementacji to ktoś inny może pomóc - ja się na LV słabo znam. Każdy wpis będziesz pewnie chciał trzymać w Clustrze - to LV-owy odpowiednik structów. Tyle wiem.

Co do formatu - bierzesz hex edytor i się domyślasz. Na podstawie domysłów robisz parser i albo trafiłeś albo nie.

Jest też metoda dla zaawansowanych - bierzesz aplikację która to czyta i robisz reverse engineering.

No i musisz wymóżdżyć:

1. Jaki jest rozmiar jednego rekordu, rozmiar nagłówka, rozmiar stopki
2. Jak nagłówek dzieli się na pojedyncze pola? co one znaczą? Może w nagłówku masz liczbę rekordów? długość całkowitą danych? typy pól w rekordach?
3. Jak rekordy się dzielą na pola? Czego spodziewamy się tam - int'ów, float'ów? Który format float'a jest użyty? Czy rekordy mają typ i część danych zależy od typu, czy pola są zawsze te same?

Jeśli nie masz pojęcia o plikach - popatrz sobie na inne pliki o znanym formacie, spróbuj dojrzeć w nich różne części. Dość szybko można nabrać tu ogłady.

Kiedyś dawno, jak stawałem przed takimi problemami, zmajstrowałem sobie takiego tool'a:
https://github.com/mefistotelis/barred
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy da się otworzyć plik .csrt LV?

Post autor: spalinowy »

To se chyba dam spokój z tym. Bo zamiast roboty for fun będzie kawał ciężkiej pracy.
Awatar użytkownika
mnawotka
Posty: 55
Rejestracja: 15 lut 2016 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Czy da się otworzyć plik .csrt LV?

Post autor: mnawotka »

Ciężka praca też jest for fun :) - jak coś takiego ogarniesz to jaka później radość że dałeś radę :D :D
ODPOWIEDZ