Program do pomiaru czasu między przerwaniami wiązki

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Pawelll95
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2018 23:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Program do pomiaru czasu między przerwaniami wiązki

Post autor: Pawelll95 »

Witam, chcę zrobić projekt, który ma na celu mierzenie czasu przejazdu samochodzika po niezbyt dużym torze. Projekt robię na Arduino Nano i wykorzystuję czujniki przerwania wiązki światła podczerwonego. Po przeszukaniu forum niestety nie natrafiłem na żaden temat, który ułatwiłby mi napisanie programu do mojego projektu. Stąd moje pytanie, czy ktoś robił kiedyś podobny projekt? Ewentualnie, czy ktoś mógłby mnie w jakiś sposób naprowadzić w jaki sposób napisać owy program. Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
mnawotka
Posty: 55
Rejestracja: 15 lut 2016 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Program do pomiaru czasu między przerwaniami wiązki

Post autor: mnawotka »

A gdzie widzisz problem w projekcie ? Program sam w sobie nie jest skomplikowany po opisie jaki przedstawiłeś.
Pawelll95
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2018 23:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Re: Program do pomiaru czasu między przerwaniami wiązki

Post autor: Pawelll95 »

Problemem jest dla mnie umieszczenie w odpowiednim miejscu stanu czujników, tak aby stoper zaczynał odliczać czas po zmianie stanu na jednym z nich i kończył po zmianie jego stanu na drugim. Próbowałem kombinować, ale jestem świeży w programowaniu w LabView i średnio mi to wychodziło. Chodziłoby mi o to, żeby (jak w załączonym programie) zamiast guzika ZAPISZ wartości zapisywały się po przecięciu wiązki w drugim czujniku natomiast przecięcie wiązki pierwszego czujnika znów zaczynało liczyć czas od 0 i zapisywało kolejny czas pod nim w macierzy.
Stoper.vi
(24.26 KiB) Pobrany 373 razy
ODPOWIEDZ