Odczyt wartości na xygraph pomiędzy próbkami

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
resoltum
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2017 03:01
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Odczyt wartości na xygraph pomiędzy próbkami

Post autor: resoltum »

Chciałbym napisać program, który by odczytywał z danego xygraph wartości, które znajdują się pomiędzy próbkami sygnału.
Próbuję to zrobić za pomocą kursora. W trybie single-plot można wybierać tylko dostępne próbki, domyślam się, że być może można by to zrobić ustawiając kursor ma free mode. Jednak ustawiając konkretną wartość x, chcąc otrzymać wartość y związana z wykresem (współrzędne punktu przecięcia pionowego kursora z wykresem), otrzymuję wartość 0. Jest to tak jakby współrzędna miejsca na które wskazuje kursor na wykresie.
Czy da się w ogóle według według was odczytać taką informację z wykresu nie klikając w konkretne miejsce? Czy LabVIEW łączy sobie po prostu kropki na wykresie liniami prostymi i nie przechowuje takich informacji?
Jakiś pomysł jak się do takich wartości dostać? Pisząc posta pomyślałem, że można by samemu dokonać aproksymacji na podstawie dwóch sąsiednich punktów.
Potrzebuję takiej funkcjonalności, bo pisze program który na podstawie serii danych wylicza następną serię używając dwóch kolejnych próbek sygnału wejściowego, ale umieszcza je w punkcie pośrodku tych dwóch próbek. Także nie zgadzają mi się osi x, a chciałbym mimo wszystko odczytywać wartości z obydwu wykresów. Zamieszczam przykładowy program ilustrujący problem.
Chciałbym w nim ustawiać zmienną X_odczyt na wartości typu [0 : 0,5 : 10] i otrzymywać dane z obydwu wykresów w Y_odczyt.
Załączniki
Kursor_test.vi
(36.99 KiB) Pobrany 356 razy
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odczyt wartości na xygraph pomiędzy próbkami

Post autor: spalinowy »

Nigdy nie bawiłem się w kursory, ale ja bym podszedł do tego z innej strony.
Skoro masz określony przebieg, czyli kolumny danych X i Y, to jesteś w stanie określić z którego wiersza potrzebne są ci określone dane. Jak określisz wiersz, to już pozostaje tylko zabawa na tablicach.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Odczyt wartości na xygraph pomiędzy próbkami

Post autor: PiDi »

Ustaw kursor na free dragging, interpoluj programowo:
interpolation.png
Załączniki
interpolation.vi
(16.94 KiB) Pobrany 363 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ