Tetris w LabView

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Liopp
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015 21:50
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Tetris w LabView

Post autor: Liopp »

Witam.

Próbuję napisać Tetris'a w LabView. Zrobiłem 2 klocki, które opadają koło siebie. Czy ma ktoś pomysł co zrobić, żeby klocki spadały jeden po drugi co dany czas w tej samej linii oraz jak zatrzymać klocki na ostatnim polu i jak zatrzymać klocek na klocku?

Pozdrawiam.
Załączniki
Tetris4.vi
(10.79 KiB) Pobrany 418 razy
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Tetris w LabView

Post autor: aaddaas »

Uff, dług droga przed Tobą,
rzuć sobie okiem na mój niedokończony projekt tetrisa (nie ma implementacji obrotu klocka), może Cię jakoś to zainspiruje;)
Załączniki
Tetris.llb
(115.28 KiB) Pobrany 432 razy
Obrazek
Liopp
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015 21:50
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Tetris w LabView

Post autor: Liopp »

Dzięki. Ja chcę wykonać tetrisa w jak najprostszy sposób, na początek 2. różne klocki, żeby spadały jeden po 2. i przesuwanie ich w lewo, prawo i, żeby się zatrzymywały na ostatnim polu oraz zatrzymywał się klocek na klocku.
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Tetris w LabView

Post autor: aaddaas »

Zatrzymywanie klocka - sprawdź, czy na następnym położeniu, któraś z wartości już jest zaświecona - jeśli tak, to nie przesuwaj... case structure i operacje logiczne
Obrazek
Liopp
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015 21:50
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Tetris w LabView

Post autor: Liopp »

A jak zatrzymać klocek na ostatnich diodach, żeby nie znikał gdy mija ostatnie pole?
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Tetris w LabView

Post autor: aaddaas »

Sprawdzaj, czy najniższa pozycja jest w ostatnim rzędzie i wtedy przekazuj wygląd tej tablicy jako swoja podstawa
Obrazek
Awatar użytkownika
Quark-t
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2011 18:47
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Będzin

Tetris w LabView

Post autor: Quark-t »

W LV jest przykładowy tetris: w katalogu LabView, examples\input jest InputDemo.llb. Wewnątrz jest "Keyboard Puzzle Game.vi".
Pozdrawiam, Quark-t Obrazek
ODPOWIEDZ