raport z działania kontrolek

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Jamaj
Posty: 19
Rejestracja: 24 lis 2016 17:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

raport z działania kontrolek

Post autor: Jamaj »

Witam

Kolejny raz proszę o pomoc gdyż dopiero uczę się korzystać z programu labview. Potrzebuję wygenerować plik do pdf czy do excela po zakonczeniu działania progamu gdzie będzie pokazane jak działały 3 kontrolki w czasie rzeczywistym. Tzn. jeśli bedzie działała 1 to w jakim czasie a w jakim nie działa i analogicznie z pozostałymi? Jest ktoś w stanie mi pomóc z moim problemem albo podać przykład takiego rozwiązania? Dodam iż dostałem radę aby urzyć funkcji write to system log vi ale niestety nie działa albo używam tej funkcji w niewłaściwy sposób. Może być też to zrealizowane za pomocą maszyny stanów ? kontrolki łączą się z maszyną stanów
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

raport z działania kontrolek

Post autor: aaddaas »

Jeśli możesz, to wrzuć swój kod.
Przede wszystkim musisz doprecyzować co masz na myśli "w czasie rzeczywistym"? Czy zapis powinien odbywać się co sekundę? Co milisekudnę? Co minutę? Tylko przy zmianie stanu kontrolki? - od tego zależy jak i kiedy będą przekazywane dane.
Ogólnie to polecam zrobić sobie tablicę stringów w shift rejestrze i dopisywać za każdym razem do tej tabeli, a na końcu odczytać tę tabelę i zapisać np przy pomocy bloczku "write to spreadsheet" i zapisać jako csv, lub .txt
Możesz też użyć Write Measurement File express VI, ktory za rączkę poprowadzi przez zapis do samego pliku.

Więcej będę mógł pomóc po zobaczeniu kodu;)
Obrazek
Jamaj
Posty: 19
Rejestracja: 24 lis 2016 17:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: raport z działania kontrolek

Post autor: Jamaj »

Tak w uproszczeniu mógłbym pokazać swój kod. Z czasem chodzi mi oto żeby wyświetlało mi iż np od godziny 12:31:20 do 12:31:50 działała 1 tzn 1 kontrolka się świeciła o 12:31:50 przestała działać i załączyła się kontrolka 2. Mogę liczyć na pomoc ?
Załączniki
Untitled 1.vi
(85.71 KiB) Pobrany 438 razy
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: raport z działania kontrolek

Post autor: aaddaas »

Czy mogą jednocześnie działać dwie lub 3 kontrolki?
Obrazek
Jamaj
Posty: 19
Rejestracja: 24 lis 2016 17:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

raport z działania kontrolek

Post autor: Jamaj »

nie tylko jedna na raz
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: raport z działania kontrolek

Post autor: aaddaas »

Mniej więcej w ten sposób. Po wyjściu z pętli wpisz to do write to spreadsheet file.
Ten sposób zakłada, że nie ma możliwości załączenia dwóch przycisków jednocześnie

PS: Zawsze dorzuć opóźnienie w działaniu pętli (wait for ms)
Załączniki
Untitled 1 (1).vi
(93.38 KiB) Pobrany 431 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

Re: raport z działania kontrolek

Post autor: micard »

Jamaj, w Twoim przykładzie ewidentnie może być kilka kontrolek zapalonych jednocześnie. Co więcej jeśli Twój program choć trochę przypomina to co zamiesciłeś - to proponuję od początku przemysleć co program ma robić - i zaimplementować tylko to co jest niezbędne. Tutaj masz dublujące się kontrolki i przyciski, trzy generatowy funkcyjne, z których (z tego co rozumiem) generować sygnał ma tylko jeden (ma go generować ciągle, czy wystarczy raz?). Do tego trzy wykresy, z których tez tylko jeden jest aktywny.

aaddaas, Wydaje mi się, że strasznie przekombinowałeś.

Jeśli tak jak w przykładzie - kontrolki pokazują stan wciśniętych przycisków to proponuję takie rozwiązanie:
Załączniki
guziki.png
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: raport z działania kontrolek

Post autor: aaddaas »

Przekombinowałem, ponieważ celowo unikałem property node oraz event structure... A dla osoby początkującej nie myślę nawet o race condions w takim zastosowaniu ....
Obrazek
ODPOWIEDZ