Filtracja stringów

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
fripin
Posty: 14
Rejestracja: 04 mar 2016 01:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Filtracja stringów

Post autor: fripin »

Hej,
mam problem, na który mi się wykorzystały pomysły. Mam string, który ma mniej więcej taką postać:
{"result":[]}
{"result":[{"alternative":[{"value":"WARTOŚĆ1","confidence":LICZBA},{"value":"WARTOŚĆ2"},{"value":"WARTOŚĆ3"},{"value":"WARTOŚĆ4"},{"value":"WARTOŚĆ5"}],"final":true}],"result_index":0}
i teraz z tego muszę wyciągnąć WARTOŚĆ1 i LICZBA, reszta mnie nie interesuje. WARTOŚĆ1 jest różnej długości i składa się tylko z małych liter, a liczba to ułamek. Udało mi się wyciągnąć liczbę, ale nie wiem jak uporać się z WARTOŚĆ1. Jak zrobić, żeby LV wyciągnęło zaraz po ":" a skończyło przed kolejnym " bo skończyły mi się już pomysły, nie mogę zmusić Match Regular Expression do tego, żeby robił to co chcę :(

Pomocy
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Filtracja stringów

Post autor: dajpanspokój »

Mozesz uzyc search/split string (w additional string functions) i uzywac string length i string subset do obcinania
Match regular expression uzywa specjalnych znakow, wiec on rozkminia inaczej jak wpiszesz kwadratowy nawias
http://zone.ni.com/reference/en-XX/help ... xpression/
Obrazek
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtracja stringów

Post autor: PiDi »

To jest JSON, więc można spróbować z jakimś toolkitem do tegoż - https://lavag.org/files/file/216-json-labview/ na przykład. Trochę pobałaganiłem, ale działa:
json.png
A wynik jest taki:
json_result.png
json_result.png (15.2 KiB) Przejrzano 6872 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
fripin
Posty: 14
Rejestracja: 04 mar 2016 01:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Filtracja stringów

Post autor: fripin »

PiDi, Twój sposób jest bardzo dobry i dziękuję Ci, ale zależy mi na maksymalnej prostocie i jak najkrótszym czasie filtracji tekstu. Ważna jest dla mnie tylko pierwsza WARTOŚĆ i LICZBA. Reszta mi nie potrzebna. Więc może macie jeszcze jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Re: Filtracja stringów

Post autor: dajpanspokój »

wartosc.png
Obrazek
fripin
Posty: 14
Rejestracja: 04 mar 2016 01:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Filtracja stringów

Post autor: fripin »

dajpanspokój, dziękuję działa tak jak powinno. :)
ODPOWIEDZ