Zapis danych z karty 9219

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Zapis danych z karty 9219

Post autor: tomus »

Zlecę wykonanie projektu zapisu danych z karty 9219 do pliku TDMS, szczegóły na PW
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: TMa »

tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Zapis danych z karty 9219

Post autor: tomus »

Nie bardzo, ja mam C-RIO z FPGA i nie mogę jakos tego ogarnąć aby poprawnie zapisywac dane z FIFO
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: TMa »

A to proszę: Getting Started with CompactRIO - Logging Data to Disk: VI na Targecie (wątek do czytania AI plus wątek na TDMS) i VI na Hosta.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2016 12:40 przez TMa, łącznie zmieniany 3 razy.
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Zapis danych z karty 9219

Post autor: tomus »

Dzięki wielkie, próbowałem zrobić coś podobnego przez FPGA i nic nie mogłem odczytac z FIFO. Pytanie: jak zrobić aby rozpocząć zapis jeśli wartośc z jednego kanału<const1 a stop jesli wartośc innego kanału>const2
Dodatkowo fajnie by było mierzyć czas zapisu
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: TMa »

tomus pisze: jak zrobić aby rozpocząć zapis jeśli wartośc z jednego kanału<const1 a stop jesli wartośc innego kanału>const2
Dodaj instrukcję warunkową (case structure) na zapis próbek do FIFO. Zapisuj jeśli odczytana wartość jest poniżej wartości const1 i powyżej wartości const2. Może się przydać In Range and Coerce Function
Ostatnio zmieniony 03 lut 2016 08:56 przez TMa, łącznie zmieniany 2 razy.
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Zapis danych z karty 9219

Post autor: tomus »

Oki, wieczorkiem popróbuje, a start/zatrzymanie stopera w czasie zapisu??
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Zapis danych z karty 9219

Post autor: dajpanspokój »

To zalezy czy chcesz zeby timer ci pokazywal umijajacy czas podczas zapisu, czy zeby po zapisie wyswietlil ile czasu to trwalo.
Jezeli to drugie to wystarczy odjac bloczek Tick Count (ms) od drugiego takiego samego bloczka który będzie ustawiony po zapisie. Żeby być pewnym, że w odpowiednim miejscu zaczynasz i kończysz odliczanie, używasz flat sequence structure, w której jest ten tick count i przez którą przechodzą kable przed zapisem. Drugi taki sam flat sequence po zapisie. Np tak jak na tym obrazku tutaj: http://forums.ni.com/t5/LabVIEW/flat-se ... -p/3075639
Obrazek
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Zapis danych z karty 9219

Post autor: tomus »

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, mam kolejne pytani: jak dodać kolumnę w pliku TDMS gdzie zapisywany byłby czas rzeczywisty pomiaru?? W tej chwili jeśli ktoś otwiera plik z danymi nie wie jakie są odstępy czasu pomiędzy zapisami danych
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: dajpanspokój »

Hmm
To juz zalezy od tego czy zapisujesz do pliku od razu po odczycie, czy zapisujesz w innej petli. Jeżeli w tym samym co odczyt, to tuż przed zapisem tablicy do TDMSa, dodaj bloczek build array, wtedy ten czas sie zapisze jako ostatnia kolumna.
Jeżeli zapisujesz w osobnej petli niz mierzysz, to wstaw swojego vi, cos sie wykombinuje
Obrazek
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: TMa »

To juz zalezy od tego czy zapisujesz do pliku od razu po odczycie, czy zapisujesz w innej petli. Jeżeli w tym samym co odczyt, to tuż przed zapisem tablicy do TDMSa, dodaj bloczek build array, wtedy ten czas sie zapisze jako ostatnia kolumna.
Jeżeli zapisujesz w osobnej petli niz mierzysz, to wstaw swojego vi, cos sie wykombinuje
W obu przypadkach nie masz czasu pomiaru tylko czas logowania (zapisu do pliku). Dokładny czas pomiaru ustala się na podstawie wyzwolenia pomiaru (start trigger) i konkretnego numeru próbki (tutaj konieczna jest częstotliwość próbkowania).
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: tomus »

dajpanspokój pisze:Hmm
To juz zalezy od tego czy zapisujesz do pliku od razu po odczycie, czy zapisujesz w innej petli. Jeżeli w tym samym co odczyt, to tuż przed zapisem tablicy do TDMSa, dodaj bloczek build array, wtedy ten czas sie zapisze jako ostatnia kolumna.
Jeżeli zapisujesz w osobnej petli niz mierzysz, to wstaw swojego vi, cos sie wykombinuje
Zrobiłem coś takiego, ale zapisuje mi czas liczony jakby od uruchomienia cRIO a nei od rozpoczęcia zapisu. Poradziłem sobie z tym odejmując wartość czasu w chwili rozpoczęcia zapisu. Pytanie: jak rozwiązać ten problem programowo w LabVIEW?? W załączniku projekt
Załączniki
temperatura.lvproj
(19.68 KiB) Pobrany 430 razy
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Zapis danych z karty 9219

Post autor: dajpanspokój »

Wrzuciles plik projektu bez zadnych vi. Wrzuc caly projekt jakos spakowany
Obrazek
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: tomus »

dajpanspokój pisze:Wrzuciles plik projektu bez zadnych vi. Wrzuc caly projekt jakos spakowany
Poprawione
Załączniki
temperatura.zip
(49.28 KiB) Pobrany 423 razy
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Re: Zapis danych z karty 9219

Post autor: dajpanspokój »

Staraj sie nie korzystac ze zmiennych globalnych- sa strasznie wolne i przy wiekszych projektach generuja ciezkie do zdiagnozowania race conditions
Do przenoszenia danych z jednej petli do drugiej sluza kolejki, ktore sa szybkie i latwe w obsludze
Załączniki
Temperature.rar
(31.85 KiB) Pobrany 430 razy
Obrazek
ODPOWIEDZ