Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
raku21u
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015 19:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Post autor: raku21u »

Witam,

Mam problem z działaniem aplikacji uruchomionej na koncie użytkownika, który nie posiada praw zapisu na partycji systemowej (dysku C). Przy próbie zapisu pliku na dysk C pojawia się błąd "Error 8 ..., LabVIEW: File permission error. You do not have the correct permissions for the file". Jak stworzyć aplikację, która będzie uruchamiana na koncie tego użytkownika (przy starcie systemu) ale z prawami administratora? Zauważyłem (co mnie trochę zdziwiło), że jeśli odpalę ją z opcją "Uruchom jako Admninistrator", to dalej pojawia się ten sam błąd. Próbowałem też kompilować źródła z plikiem *.manifest ale bez skutku. W załączniku program na którym testowałem (źródła + skompilowany). Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Zapis pliku.zip
(434.58 KiB) Pobrany 492 razy
error 8.jpg
error 8.jpg (29.46 KiB) Przejrzano 10592 razy
Zyga
Posty: 86
Rejestracja: 26 sty 2012 23:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Post autor: Zyga »

Prostym rozwiązaniem jest zapis do katalogu c:\ProgramData\..
raku21u
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015 19:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Post autor: raku21u »

Wszystkie foldery łącznie z podfolderami na dysku C są zablokowane dla tego użytkownika. Użytkownik natomiast będzie mógł w konfiguracji aplikacji ustawić ścieżkę gdzie będą wyprowadzane dane (pliki z pomiarami). Może ustawić dowolną ścieżkę (łącznie z dyskiem C), natomiast sam na dysku C nie może nic zrobić.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Post autor: PiDi »

Prawa do dostępu do dysku są sprawą czysto systemową. Nie możesz zrobić instalatora, który sam wymusi zainstalowanie aplikacji pod kontem administratora. Musisz po prostu zainstalować ją i używać z odpowiednio "uprawnionego" konta.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
raku21u
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015 19:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Post autor: raku21u »

Jeśli uruchomię aplikację z konta użytkownika zwykłego poprzez "Uruchom jako Administrator" to powinna móc zapisywać dane gdzie chce. Przecież tak działają inne aplikacje (np. przy próbie instalacji ze zwykłego kona). Dobrze napisana aplikacja wg mnie powinna dać się uruchomić z prawami innego użytkownika.
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Re: Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Post autor: may »

Dobrze napisana aplikacja wg mnie powinna dać się uruchomić z prawami innego użytkownika.
- Takie aplikacje nazywają się wirusami :p
Obrazek
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Re: Problem: Aplikacja działająca z prawami Administratora

Post autor: Jamal79 »

may pisze:
Dobrze napisana aplikacja wg mnie powinna dać się uruchomić z prawami innego użytkownika.
- Takie aplikacje nazywają się wirusami :p
chyba masz na mysli Malverami...

PS. mozesz sie pobawic i w coodzie VI'aja uruchomic cmd i udzielic tych praw, albo udostepnic jakis folder. Ale niebedzie dizialac to dynamicznie, tzn jak juz zmienisz haslo administratora w winie to bedziesz musial zmieniac cood VI'aja...
Ostatnio zmieniony 04 lut 2015 09:16 przez Jamal79, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ