Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: MS91 »

Hej, mam takie pytanie - czy da się hmm... jakby przerzucić indicator (suwak) z subVI do głównego programu? Próbowałem podpinać ten indicator do jako wyjście z subVI - jednak w suwak w programie głównym aktualizował się dopiero po skończeniu pracy subVI.
Awatar użytkownika
semper fidelis
Posty: 74
Rejestracja: 28 paź 2014 20:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: semper fidelis »

Pokaz VI. Bo nie bardzo kumam czy chodzi o sam suwak jako controlka czy o przekazywanie wartosci pomiedzy main a subvi.
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi...
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: MS91 »

Chodzi o to, że mam w programie głównym subVI, który służy do kalibracji. Suwak wskazuje na to ile już iteracji przeszło - wypełnia się. Gdy się wypełni - subVI kończy pracę i podaje wartości dalej. Chciałbym to pokazywać w main.....
Załączniki
KAL1.vi
(27.45 KiB) Pobrany 375 razy
Ciastomir
Posty: 12
Rejestracja: 02 wrz 2014 15:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: Ciastomir »

Jednym ze sposobów na zwracanie wartości z subvi na bieżąco jest takie jego napisanie, żeby w każdym jego wywołaniu wykonywała się kolejna iteracja jakiegoś algorytmu. Trzeba wtedy pamiętać, żeby pętla w subvi kończyła się po pierwszej iteracji i żeby nie inicjalizować rejestru przesuwnego. Przy pierwszym wykonaniu na wejściu rejestru będzie 0, przy kolejnych wartość wyjściowa rejestru z poprzedniego wykonania. Jak w załącznikach.
Można też do subvi podać referencję do kontrolki lub indykatora z głównego vi i zmieniać ich wartość przez property node. Ostatecznie można użyć subpanelu w głównym vi - można w nim wyświetlić panel subvi. Załącznika nie widziałem, bo jest zapisany w zbyt nowej wersji LV.
Załączniki
outer.vi
(5.31 KiB) Pobrany 402 razy
inner.vi
(4.95 KiB) Pobrany 366 razy
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: MS91 »

Hmmm w takim razie jak użyć takiego subpanelu? To chyba najprostsze rozwiązanie...
Ciastomir
Posty: 12
Rejestracja: 02 wrz 2014 15:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: Ciastomir »

Powiedziałbym, że najmniej eleganckie i niezalecane. Jeśli nie da się przerobić subvi na pierwszy sposób lub za dużo z tym roboty, to poleciłbym drugi sposób - z property node.
Subpanel chyba nie w każdej wersji LV jest. Jak już masz subpanel na panelu, to w diagramie do wejścia VI ref przy invoke node podłącz static vi reference. Potem p-klik na static vi reference->browse for path i wybierz subvi.
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: MS91 »

Ok, a opcja z property node? Bo próbowałem robić coś podobnego - wrzuciłem wskaźnik w głównym VI, i do niego stworzyłem property node, które "przeciągnąłem" do schematu blokowego subVI, podłączyłem itd... ale to nie chce działać.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015 19:34 przez MS91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
semper fidelis
Posty: 74
Rejestracja: 28 paź 2014 20:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: semper fidelis »

Zobacz zalaczniki. Referencja uzyta do suwaka.
Załączniki
main.vi
(7.74 KiB) Pobrany 381 razy
subvi.vi
(8.79 KiB) Pobrany 379 razy
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi...
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Indicator z subVi - pokazywanie go w main?

Post autor: MS91 »

Ogromne podziękowania :) Już wszystko ok :) Ratujecie mi życie :)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015 20:47 przez MS91, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ