Początek komunkacji z USB-6009

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Dawid.Pogorzelski
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2013 13:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Początek komunkacji z USB-6009

Post autor: Dawid.Pogorzelski »

Witam,
chciałbym komunikować mój program z kartą USB-6009 lecz w palecie narzędzi nie widzę żadnych za to odpowiedzialnych. Dograłem już sterowniki NIDAQ960f0.exe lecz nic to nie zmieniło. W jaki sposób mogę się komunikować z kartą DAQ?
Dodatkowo nie mam dostępu bezpośredniego do karty, tzn. że program mogę pisać u siebie ale do karty mam dostęp na uczelni. Mogę zaimplementować komunikacje z kartą nie mając kompa podłączonego do karty?
Z góry bardzo dziękuję za udzieloną mi pomoc!
Awatar użytkownika
Krzysztof Szewczyk
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2011 02:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Koszyce
Kontakt:

Początek komunkacji z USB-6009

Post autor: Krzysztof Szewczyk »

a nie masz tego?

Obrazek
Obrazek
Dawid.Pogorzelski
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2013 13:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Początek komunkacji z USB-6009

Post autor: Dawid.Pogorzelski »

Nie mam. Jest tam bardzo mało narzędzi. Może mieć to coś wspólnego z tym że posiadam wersję studencką?
dzojstik22
Posty: 103
Rejestracja: 17 gru 2011 21:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Początek komunkacji z USB-6009

Post autor: dzojstik22 »

Przy zakupie usb-6009 dostaje się płytę na której są sterowniki i dodatkowy moduł dla karty. Z Twojego posta wnioskuję że pewnie tych sterowników nie zainstalowałeś. Dostęp do sterowników nie jest płatny- możesz je ściągnąć ze strony ni.com.
Dawid.Pogorzelski pisze:Mogę zaimplementować komunikacje z kartą nie mając kompa podłączonego do karty?
Zależy co rozumiesz przez słowo implementacja- program możesz budować nie mając karty ale jak wybierzesz "run" i nie będziesz miał podpiętej karty to wyświetli Ci się błąd. Dodatkowo zauważyłem, że jak nie mam podpiętej karty to np. kreator DAQ działa nieprawidłowo. Dobrze jest mieć zainstalowane oprogramowanie Measurement & Automation Explorer (nazywane MAX)- tam masz wyświetlone urządzenia z którymi komputer współpracuje (lista devices).
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Początek komunkacji z USB-6009

Post autor: Mikrobi »

Wersja studencka środowiska LabVIEW powinna zostać przez ciebie uzupełniona o Device Drivers - sterowniki urządzeń. Pozwala to na komunikację ze sprzętem.
Potrzebujesz przede wszystkim sterowników DAQmx i programu Measurement & Automation Explorer. Device Drivers są do ściągnięcia ze stron NI.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
ODPOWIEDZ