Zapis wykresu do pliku

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Awatar użytkownika
Arronax8
Posty: 69
Rejestracja: 06 kwie 2012 21:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Zapis wykresu do pliku

Post autor: Arronax8 »

Chcę sobie zapisać wykres do pliku.
Moje pytanie brzmi, do jakiego typu pliku zapisuje "Write Waveforms To File.vi" ?
Czym to mogę później otworzyć, zobaczyć, przejrzeć, jakie mam nadać rozszerzenie? ;)
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Zapis wykresu do pliku

Post autor: MicMac89 »

Funkcja ta zapisuje do pliku *.txt lub *.dat, w zależności od tego referencję do którego z nich otworzysz. Więcej w pomocy do tej funkcji http://zone.ni.com/reference/en-XX/help ... s_to_file/
Certified LabVIEW Associate Developer
Awatar użytkownika
Arronax8
Posty: 69
Rejestracja: 06 kwie 2012 21:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Zapis wykresu do pliku

Post autor: Arronax8 »

No tak, ale jak otworzę notatnikiem, to są lekkie krzaczki. B-)
Interesuje mnie bardziej wersja do przejrzystego przeglądania.
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Zapis wykresu do pliku

Post autor: MicMac89 »

Zbytnio zaufałem dokumentacji, myślałem, że pytanie jest raczej ogólne. Po sprawdzeniu samodzielnie możliwości użycia tej funkcji przekonałem się, że faktycznie program nie zapisuje do pliku txt mimo jego otwarcia, zaś zapisuje do pliku o rozszerzeniu datalog. By otworzyć taki plik konieczna jest znajomość definicji klastra, w tym przypadku typu waveform, stąd też w notatniku te krzaczki.
O wiele lepsze w takim razie wydaje się być zapisanie danych Waveform do arkusza (Spreadsheet).
Certified LabVIEW Associate Developer
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapis wykresu do pliku

Post autor: wino »

Siema,

Jak nie chcesz krzaków, to skorzystaj z funkcji "Write To Spreadsheet File"

W ogóle to jest bez sensu. Zapisywanie danych do pliku txt ... pochłania za dużo miejsca na dysku i to nie ma sensu!! Lepiej to wrzucić w plik tdms. NI udostępnia bibliotekę umożliwiającą import tych danych do Excela.

Nie wiem jakie posiadasz licencje polecam DIADEMA!!!!!!!! do obróbki danych. Sam importuje tdmsy, pozwala generować raporyu. Ten program to jest ogólny wypas.
Awatar użytkownika
Arronax8
Posty: 69
Rejestracja: 06 kwie 2012 21:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Zapis wykresu do pliku

Post autor: Arronax8 »

Tak właśnie zrobiłem i skorzystałem z zapisu do arkusza "Write To Spreadsheet File".
Pewnie masz rację i taki zapis w plik .txt nie ma większego sensu, ale nie było mi to do niczego konkretnego potrzebne.
Wykorzystałem to tylko w projekcie na zaliczenie, by pokazać, że coś takiego jest możliwe i potrafię to zastosować.
Niech się wykładowca cieszy, że zobaczył coś nowego, bo szczerze to sam się średnio na tym zna. :)
Z pewnością zainteresuję się bliżej zapisem w plik tdms i tym programem, który polecasz.
Bardzo wam dziękuję za pomoc. ;)
ODPOWIEDZ