Czas przełączania między kanałami

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
goralm3
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2012 10:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Czas przełączania między kanałami

Post autor: goralm3 »

Witam, przeglądałem forum i nigdzie nie znalazłem informacji na temat wyznaczenia czasu przełączenia miedzy kanałami w karcie próbkującej. Chodzi mi o problem multipleksowania kanałów. W projekcie mam za zadanie wyznaczyć właśnie taki czas przełączania między kanałami. I Tutaj zwracam się o podanie jakiś pomysłów jak się za to zabrać. Swoją przygodę z LabView dopiero zaczynam więc proszę o wyrozumiałość. Projekt realizuje na karcie NI USB-6009
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 983
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Czas przełączania między kanałami

Post autor: Pitol »

Witaj na forum.

Twój post został przeniesiony. Temat, do którego się dopiąłeś dotyczył innej sprawy. Zasada na forum jest taka: nowy problem = nowy temat.

Co do problemu to proponuję zajrzeć na początek do dokumentacji karty. Być może jest tam opisane w jaki sposób karta przełącza się między kanałami.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
goralm3
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2012 10:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Czas przełączania między kanałami

Post autor: goralm3 »

Właśnie cały problem w tym ze dokumentacja nic nie mówi na ten temat. Od niej zacząłem swoją prace, ale wiele tam nie ma.
smiglo
Posty: 110
Rejestracja: 18 sty 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas przełączania między kanałami

Post autor: smiglo »

Podaj sygnał z generatora (maksymalny jaki możesz podać dla tej karty) na dwa kanały jednocześnie i zrób prostą aplikację, która pobierze ileś tam próbek z obydwu kanałów i zapisze do pliku (znajdziesz coś takiego w przykładach lub wykorzystaj DAQAsistanta i Write to measurement file). Z uzyskanych danych możesz określić przesunięcie fazowe między przebiegami i będzie to orientacyjny czas przełączania między kanałami, na pewno przeszacowany.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2012 22:50 przez smiglo, łącznie zmieniany 1 raz.
smiglo
goralm3
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2012 10:11
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Czas przełączania między kanałami

Post autor: goralm3 »

Podałem sygnał z generatora na dwa kanały, obliczyłem różnice i przeliczyłem co i jak. Sprawa ma się tak że czas ten zależy od karty DAQ. W moim przypadku ( NI- USB 6009) czas ten wyniósł odwrotności max częstotliwości próbkowania dla jednego kanału (czyli 1/48kHz). Zbadam to na innych kartach to dopisze wnioski.
smiglo
Posty: 110
Rejestracja: 18 sty 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas przełączania między kanałami

Post autor: smiglo »

Podejrzewam, że ten czas jest znacznie krótszy - zależy od multipleksera, który akurat jest użyty w tej karcie, a tym sposobem lepszej rozdzielczości niż odwrotność szybkości próbkowania nie uzyskasz. Możesz wypróbować wszystkie kanały i zobaczyć czy jest jakieś większe przesunięcie między 1 a ostatnim kanałem.
smiglo
ODPOWIEDZ