Przejściówka USB - LPT

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Awatar użytkownika
fajfi
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Wrocław

Przejściówka USB - LPT

Post autor: fajfi »

Cześć,
mam następujący problem:
w pracy kupiono mi komputer, który już nie posiada złącza LPT. A to złącze jest mi bardzo potrzebne - opiera się na nim sterowanie silnikami krokowymi.
Słyszałem, że istnieją przejściówki z USB na LPT.
Ale jak to wygląda sterowanie takim pseudo-LPT z poziomu Labview? Czy zadziałają gotowe funkcje "Out port.vi" i "In port.vi"?
Czy już ktoś z kolegów zmagał się z tym problemem?
Pozdrawiam
Fajfi
e-nDrju
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2011 16:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Przejściówka USB - LPT

Post autor: e-nDrju »

Konkretnie z USB-LPT nie korzystałem, ale na co dzień używam przejściówki USB-RS232 (najtańsza marki chińczyk) i po uporaniu z zainstalowaniem poprawnych sterowników w Windowsie nie miałem żadnych problemów z używaniem jej w LabView. Podejrzewam, że z LPT będzie tak samo.
Obrazek
AWiT
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2011 23:38
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Przejściówka USB - LPT

Post autor: AWiT »

Ja zaoszczędziłem na takim konwerterze (cena ok. 5zł) i niestety nie udało mi się go uruchomić. Konwerter był widoczny w Menedzerze Urządzeń lecz nie wysyłał nic do drukarki z której chciałem skorzystać. Z tego co poczytałem to te wszystkie adaptery działają głownie jako "Uniwersalne drukarki USB" (w moim przypadku też się tak pojawiało, ale nie działało) więc nie jestem pewien czy LabView będzie w stanie w ogóle wykryć tak symulowany port.

Artur
Ostatnio zmieniony 30 lis 2011 10:13 przez AWiT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fajfi
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przejściówka USB - LPT

Post autor: fajfi »

Cześć
Udało się. Kupiłem i zamontowałem odpowiednią kartę na złączu PCI z portem LPT.
Po zainstalowaniu sterowników i znalezieniu adresu portu w men. urządzeń działa jak złoto. :)
Z czystym sumieniem polecam to rozwiązanie.
Fajfi
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Przejściówka USB - LPT

Post autor: Grzesiek080 »

Hejka wiem że już po temacie ale mogę powiedzieć co nieco w temacie przejściówek USB-LPT
Główny problem który sie pojawił to to że ciezko jets znależć przejściówke która jest emulowana na niskim poziomie ( aby były one widziane w device manager jako LPT z przypisanym adresem jak LPT). Drugim problemem jest to że te przejsciówki sa strasznie wolne przejsciówke którą testowałem (http://www-user.tu-chemnitz.de/~heha/ba ... -16.en.htm) osiągała 25Hz chociaż było to bardzo stabilne nadaje sie ona co najwyżej do sterowania przekażnikami ale co do silnika krokowego to troche mało. Znalazłem tez drugą przejsciówke (http://www-user.tu-chemnitz.de/~heha/ba ... -17.en.htm) ale kontakt ze sprzedawcą w niemczech to prawdziwa katorga gość nawet sprawdza jak napisany jest e-mail np. ileś tam błędów w wyrazach angielskich powoduje że e-mail jest odrzucany.
Podsumowując : Jak narazie nie udało mi sie znależć zadnej sensownej przejsciówki o w miare dobrych parametrach.
Dodatkowo sterowniki do wyżej wymienionych przejściówek są niedopracowane ( np odlącznenie przejsciówki od USB podczas pracy komputera powoduje Blue screen).
Jeśli tylko jest możliwosc zastosowania innej przejściówki to trzeba to zrobic koniecznie.
ODPOWIEDZ