Kursory Waveform Graph

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Kursory Waveform Graph

Post autor: Gość »

Chce zrobic interfejs uzytkownika zblizony wygladem do panelu oscyloskopu. Mam dwie kontrolki Knob sterujace polozeniem kursora na wykresie. Chcialbym by uzytkownik mial mozliwosc przemieszczania kursora za pomoca myszki, chcialbym by wtedy kontronki knob automatycznie zmienialy swoja wartosc. Calosc chce zrobic na eventach.
Problem polaga na tym, ze On Mouse Event nie dziala wtedy, gdy przesuwam myszka kursor po wykresie. Jak rozwiazac ten problem?
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Kursory Waveform Graph

Post autor: jogurt_owocowy »

Pokaż swój program.
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Re: Kursory Waveform Graph

Post autor: PMaj »

witam
Problem polaga na tym, ze On Mouse Event nie dziala wtedy, gdy przesuwam myszka kursor po wykresie
Ale dziala ON MOUSE MOVE
:wink:
pzdrv pmaj
Nie jestem leniwy
Mam zawyżone wymagania motywacyjne
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Kursory Waveform Graph

Post autor: Mikrobi »

Problem raczej w tym, że kursor nie zwraca wartości tylko swoją pozycję. Trzeba będzie przypiąć go do wykresu i przeszukiwać tablicę danych.
(taki pomysł :roll: )
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
lucassus
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2005 00:00

Re: Kursory Waveform Graph

Post autor: lucassus »

PMaj pisze:witam
Problem polaga na tym, ze On Mouse Event nie dziala wtedy, gdy przesuwam myszka kursor po wykresie
Ale dziala ON MOUSE MOVE
:wink:
hmm.. wydaje mi sie, ze nie dziala W zalaczniku wysylam testowa aplikacje, gdyby On Mouse Move dzialal podczas presuwania kursowa, wtedy powinien byc inkrementowany licznik iteracji petli, a tak sie niestety nie dzieje.. Jesli sie myle to prosze mnie szybko poprawic :).. przygode z lv dopiero zaczynam
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Re: Kursory Waveform Graph

Post autor: PMaj »

Witam

rzeczywiście nie dziala Event zdefiniowany na ON MOUSE MOVE gdy wcisniemy przycisk myszy. Jako że napisalem ze sie da przesyłam programik, który może nie działa optymalnie ale działa.
Taka mała uwaga - nie wszystko da sie zrobic na EVENTACH - albo inaczej - jezeli się da wszystko zrobic na EVENTACH to czasem po prostu nie warto - akurat tutaj wydaje mi się, że sam odczyt położenia kursora jest ok.

Pozdrawiam

pmaj
Nie jestem leniwy
Mam zawyżone wymagania motywacyjne
Awatar użytkownika
Blamek
Posty: 115
Rejestracja: 20 paź 2005 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kursory Waveform Graph

Post autor: Blamek »

Jesli kazdy promil obciazenia naszego kompa nie jest kluczowa sprawa to wystarczy w kazdym obiego petli wpisac wartosc cursor.posx do knob.value i po ptokach, a eventy zaprzac tylko do knob valuechange (zakladajac oczywiscie ze knob to control a nie indicator) -> tak jest jeszcze prosciej :)
God is dead - Nietsche, Nietsche is dead - God
ODPOWIEDZ