Sam tekst jako indykator

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Boo
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2010 14:34
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1
Lokalizacja: Kraków

Sam tekst jako indykator

Post autor: Boo »

Witam,

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, dlatego zakładam nowy temat.

Chciałbym, aby indykatorem był sam tekst na front panelu. Nie w żadnym polu typu "String indicator" (tekst w ramce), tylko sam czysty tekst, coś jakbyśmy kliknęli Shift+PPM i w Tools Palette wybrali tekst. Chodzi mi o taki sam rodzaj tekstu, natomiast chciałbym mieć możliwość jego zmiany z poziomu kodu programu na bieżąco. Najlepiej bez kustomizacji indykatora.
Awatar użytkownika
bartus
Posty: 141
Rejestracja: 07 maja 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Wrocław/Żory

Sam tekst jako indykator

Post autor: bartus »

mozesz albo indicator tak zmodufikowac, zeby "wygladal jak tekst (bez ramki), albo o ile mnie pamiec nie myli sa labelki itd, ktorymi tez mozna cos tam zamieszac, ewentualnie mozesz zrobic cokolwiek (boolean indicator, numeric ... ) i pole wartosci schowac, a labelke przez property node'a zmieniac.
Jest pare rzeczy dla których warto zyc - TO,UE i nie zmienia sie nic :)
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Sam tekst jako indykator

Post autor: Pitol »

Możesz oczywiście użyć obiektu typu Text Decoration na panelu i potem za pomocą magicznych własności zmieniać jego wartość, natomiast osobiście polecam skorzystać z kontrolki/indykatora String z palety Classic. Następnie ustawić kolor tła oraz obramowania na Transparent i gotowe. Sposób drugi jest zdecydowanie prostszy.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Boo
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2010 14:34
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1
Lokalizacja: Kraków

Sam tekst jako indykator

Post autor: Boo »

Dziękuję bardzo! :)
ODPOWIEDZ