Kolor wykresu i bargrafu

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
celsjsuz
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2010 19:22
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Kolor wykresu i bargrafu

Post autor: celsjsuz »

Witam ... Dziś po raz kolejny zderzyłem się ze ścianą ;) (używam LV8.0). Sprawa tyczy się tego samego programu zbierającego dane z rejestratora, o którym już pisałem (na forum są łącznie 3 wątki mojego autorstwa, wiec nie trudno będzie znaleźć ). Nadmienię że pomoc forumowiczów dotychczas rozwiązała wszystkie problemy, z którymi się zetknąłem. Wiec do rzeczy:
Program zbiera dane z rejestratora, wrzuca je na wykres oraz dane z ostatniego odczytu kanałów prezentuje na bargrafach. Chciałbym uzyskać kolory bargrafów, odpowiadające kolorom plot'ów na wykresie. Znalazłem sposób zmiany (bargrafy są częścią clustra) kolorów bargrafów przez property node od slide -> fill color umieszczone wewnątrz pętli for o liczbie iteracji równej liczbie skanowanych kanałów)... to co mi potrzeba to sposób na wyciągnięcie Array'a z kolorami z wykresu...
Czy ktoś z forumowiczów wie jak w prosty sposób to zrobić ... szukałem w property node'ach od wykresu (XYgraph) - bez skutku
Awatar użytkownika
Cuspy1
Posty: 39
Rejestracja: 12 cze 2009 09:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolor wykresu i bargrafu

Post autor: Cuspy1 »

Witam,

Musisz użyć dwóch property node wykresu. Pierwszy to Active Plot - ustawiasz numer plotu do obróbki. Drugi to Plot -> Plot Color - odczyt koloru wybranego wcześniej plotu.


Pozdrawiam,
Załączniki
Plot.PNG
Plot.PNG (10.4 KiB) Przejrzano 6646 razy
celsjsuz
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2010 19:22
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: Kolor wykresu i bargrafu

Post autor: celsjsuz »

Dziekuję o to chodziło....
MeeHow
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 2011 23:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Kolor wykresu i bargrafu

Post autor: MeeHow »

W jaki sposób zmodyfikować ten kod tak aby wyświetlany był kolor danego sygnału?
tzn mamy np 5 sygnałów:
1 - jego kolor
2 - jego kolor
3 - jego kolor
4 - jego kolor
5 - jego kolor
i jeśli wszystkie są włączone to jest ok, ale jeśli wyłączę pierwszy sygnał to kolor ten wyświetlany obok niego powinien się zmienić na domyślny czyli czarny
w załącznikach mój program (+subvi), nie wiem czy dobrze wyjaśniłem o co mi chodzi więc posłużę się przykładem:
sygnały: kolory:
sinus
prostokąt
piła
trójkąt
Chodzi o to, żeby obok przycisków włączających sygnały wyświetlał się jego kolor na wykresie


EDIT:
ewentualnie rozwiązaniem może być odgórne zadawanie kolorów tzn przy włączaniu sygnału wybieramy mu kolor i takim jest rysowany wykres... tylko jak to zrobić?
Załączniki
testy kolorow.vi
(125.22 KiB) Pobrany 358 razy
kolory_wykresow.vi
(18.89 KiB) Pobrany 351 razy
MeeHow
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 2011 23:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Kolor wykresu i bargrafu

Post autor: MeeHow »

chodzi mi o coś takiego jak w załączniku, z tym że to rozwiązanie jest oszukane bo tylko ukrywa przebieg, a jeśli dodam innego grapha to pokaże on wszystkie sygnały...
tak być nie może (muszę wykorzystywać signal select) bo później korzystam z obliczeń czyli jeśli podaje sygnały jako c1,c2,c2 itd to do działania c1*c2 zawsze będą brane dwa pierwsze mimo, że oba będą nieaktywne (w tym wypadku tylko ukryte)
Załączniki
color_test MOD.vi
(36.44 KiB) Pobrany 350 razy
ODPOWIEDZ