Połączenie z kartą usb 6251

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Franko
Posty: 12
Rejestracja: 08 paź 2010 18:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Połączenie z kartą usb 6251

Post autor: Franko »

Witam,
mam banalny problem. Mimo, że może zabrzmi to dość niedorzecznie to proszę o pomoc.

Problem: Bardzo bym prosiłbym o przykładowy programik sczytujący napięcie z karty usb6251 i wyświetlający je na jakimś Wavefrom. Programik najlepiej jakby był zrobiony nie na Assistent DAQ.

Obrazek
Tu są jakieś moje próby. Jakby ktoś jeszcze jedno-zdaniowo objaśnił mi te bloczki, czy się na 100% nadają, jak działają i czym się różnią od Assistent DAQ to byłbym bardzo wdzięczny, bo nie wiem czy dobrze rozumiem helpa.

Opis sytuacji:
Sprawa wygląda komicznie, od jakiegoś czasu buduje swój pierwszy programik. Szału nie ma ale coś tam przetwarza, wyświetla, liczy i przepisuje do pliku ogólnie banał. Powoli chce go jednak zacząć przysposabiać by zaczął pracować tak jak będzie miał działać i już na starcie schody.

Obecnie nie dysponuje żadną kartą pomiarową, więc program tworzyłem na sucho, sygnały zamiast sczytywać to symulowałem przez bloczek "Signal Generator by Duration" we wtorek będę miał przez chwilę dostęp do stanowiska z kartą pomiarową usb 6251 przy którym docelowo aplikacja ma działać i nie umiem przysposobić programu tak by działał z prawdziwym sygnałem. Chciałem użyć Assistant DAQ, ale nie mogę bo nie mam zainstalowanej żadnej karty. Próbowałem jakąś zasymilować, ale widać mój system nie lubi się z LV i wszystko się wiesza zanim skończę. Bez karty bloczek Assistant DAQ nie chce działać, więc przerzuciłem się na bloczki takie jak na obrazku, no ale nie do końca rozumiem jak one działają.
smiglo
Posty: 110
Rejestracja: 18 sty 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Połączenie z kartą usb 6251

Post autor: smiglo »

W Measurement and Automation Explorer można zasymulować sobie kartę pomiarową: klikamy prawym na Devices and interfaces i wybieramy NIDAQmx Simulated Devices. Co do programu to w przykładach na pewno jest taki przykład (ja znalazłem chociażby Acq&Graph Voltage-Int Clk.vi).
smiglo
Franko
Posty: 12
Rejestracja: 08 paź 2010 18:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Połączenie z kartą usb 6251

Post autor: Franko »

Wiem, że można sobie symulować kartę i tak jak wyżej pisałem próbowałem to zrobić, niestety nie chciało się dać i sie wieszało.
Co do przykładów to dzięki za podpowiedź, nie pomyślałem o nich, zaraz poszukam.

Dobra jest, dzięki bardzo, faktycznie od przykladów trzeba bylo zacząć.
ODPOWIEDZ