LabWindows i RS232

Jeśli masz problem z LabWindows napisz, postaramy się pomóc.
danielp
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2008 14:57
Kontakt:

LabWindows i RS232

Post autor: danielp »

Witam,
poszukuje wszelkich informacji na temat LabWindows, a w szczególności programowania portu szeregowego w LW
Daniel
Awatar użytkownika
maciekwp
Posty: 46
Rejestracja: 03 kwie 2007 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Warszawa

Re: LabWindows i RS232

Post autor: maciekwp »

Witaj!
Jak miło że ktoś się w ogóle jeszcze interesuje LW.
Nie bedę ściemniał że do LabWindowsa znajdziesz masę materiałów, niestety zwykle tylko jakieś podstawowe rzeczy (tak naprawdę mało przydatne, podstawy podstaw). Z tego co wiem na "amazonie" chodzi jakaś książka o CVI ale nie miałem przyjemności dostać jej w ręce (anglojęzyczna oczywiście).
Jeśli mogłbym coś doradzić to polecam studiowanie kodów źródłowych w przykładowych projektach załączonych ze środowiskiem LW. Jeśli trochę znasz C to podstawy tworzenia aplikacji LW opanujesz bezproblemowo (najtrudniejsze zwykle jest połapanie się co jest co przy tworzeniu GUI ale to tylko pozorna trudność) a dalej pozostaje już tylko własna inwencja. Polecam forums.ni.com (anglojęzyczne).
Co do programowania RSa w LW to po prostu bajka. Jest tam cała biblioteka funkcji, która załatwia nam obsługę portu (i nie tylko RS ale chyba wszystkie możliwe z jakimi się spotkasz w urządzeniach pomiarowych) (przykłady wykorzystania oczywiście załączone) i właściwie nic więcej nie potrzeba.
Naprawdę polecam zabawę z LW, to potężne narzędzie a w obsłudze proste jak budowa cepa.
Napisz z czym konkretnie masz problemy bo tak ogólnie to książkę możnaby napisać (a może nawet i nie jedną).
Jeśli wiedza i umiejętności pozwolą, pomożemy...
w palcu siła...
danielp
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2008 14:57
Kontakt:

Re: LabWindows i RS232

Post autor: danielp »

Nie wiem czy znasz programator seprog.
Nie produkują już go, oprogramowanie jest pod DOS, a ja mam zamiar napisać do niego oprogramowanie w LW.
Daniel
Agnieszka7K
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2008 18:51
Kontakt:

LabWindows i RS232

Post autor: Agnieszka7K »

Hejka,

normalnie się nie udzielam ;)
ale dziś zrobię wyjątek ;)

<root>National InstrumentsMeasurementStudioCVIsamplesrs232

masz tu kawę na ławę ;P

pozdrawiam
Agnieszka
Agnieszka7K
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2008 18:51
Kontakt:

Re: LabWindows i RS232

Post autor: Agnieszka7K »

maciekwp pisze:Witaj!
Jak miło że ktoś się w ogóle jeszcze interesuje LW.
jestem tu i ja ;P

w cvi od 1989 od wersji z dwoma dyskietkami :P

pozdrawiam fanów/fana ;) CVI
Awatar użytkownika
maciekwp
Posty: 46
Rejestracja: 03 kwie 2007 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Warszawa

Re: LabWindows i RS232

Post autor: maciekwp »

Niestety z programatorem seprog nie miałem do czynienia ale o ile dobrze kombinuję to to oprogramowanie DOSowe służy jedynie do fizycznej obsługi programatora a to co jest wgrywane (samo gęste) jest rzeźbione w innym programie? Jeśli tak to raczej cudów tam nie ma i z dobrym opisem technicznym programatora nie powinno być problemu ze zmontowaniem takiego programu.
Nawiasem mówiąc próbowałem kiedyś robić coś podobnego nawet bez opisu samego urządzenia podglądając protokół transmisji na porcie COM (w prostych przypadkach daje radę).
Z praktycznych spraw warto się zorientować czy urządzenie tylko wykonuje komendy czy wymagane jest skanowanie stanu urządzenia bo można sobie mocno uprościć pracę.
w palcu siła...
ODPOWIEDZ