Problem z LabView

Jeśli masz problem z LabWindows napisz, postaramy się pomóc.
ZeFiReK
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2007 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Problem z LabView

Post autor: ZeFiReK »

witam wszystkich... na poczatek chce powiedziec ze jestem jak to sie mowi leszczu z CVI i niestety oczywscie mam problem. ogolnie sprawa ma sie nastepujaco. stworzylem interfejs generujacy sygnal oscylometryczny jako zlozenie funkcji expotencjlanej i modulowanej sinusoidy. program ten jednak w wersji docelowej ma dostawac sygnal z zewnatrz wiec automatycznie potrzebuje stworzyc algorytm ktory bedzie wyciagal z sygnalu rozne infomracje, a dokladnie dotyczace poczatku tej sinusoidy i jej konca. dowiedzialem sie ze jest mozliwosc wykorzystania w CVI filtrow ale pomimo ciezkich prob nie udalo mi sie dobrze skonfigurowac go i wyciagnac z sygnalu tego co potrzebuje. czy ktos moglby mi pomoc? z gory dziekuje za pomoc i jaka kolwiek podpowiedz jak rozwiazac ten problem.

PS. zapomnialem dodac ze pracuje na wersji 5.0... wartosci danej siusoidy sa przechowywane w tablicy typu double, a wyswietlanie na wykresie za pomoca PlotY.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciekwp
Posty: 46
Rejestracja: 03 kwie 2007 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z LabView

Post autor: maciekwp »

Witam

Z twojego postu zrozumiałem tyle, że masz problem z konfiguracją filtrów.
Musisz sobie zadać kilka pytań:
- czy potrzebujesz filtr o konkretnych parametrach czy też może chcesz poeksperymentować z różnymi filtrami
- jeśli konkretny to jakie parametry (długość tablicy, pasmo, rodzaj okna, odpowiedzi filtru itd. itp.)
- jeśli filtr do eksperymentów to można niewielkim nakładem sił (wykorzystując jeden z przykładowych projektów) stworzyć sobie uniwersalny, wszystkomający filtr i bawić sie do woli zmieniając wszelakie parametry z poziomu programu (zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania w kolejnych projektach)
To wstępnie tyle jeśli chodzi o samą filtrację.
Nie bardzo za to czuję jakież to tajemnicze informacje dotyczące początku i końca sinusoidy pragniesz uzyskać za pomocą tejże filtracji. Mógłbyś nieco przybliżyć temat? (pomiary oscylometryczne to mi się kojarzą z elektronicznymi miernikami ciśnienia tętniczego albo EKG czy czymś podobnym :)

Pozdrawiam
Maciek
w palcu siła...
ODPOWIEDZ