e-Egzamin LabVIEW

Masz coś ciekawego do zaprezentowania, nie krępuj się o tym tutaj napisać.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

e-Egzamin LabVIEW

Post autor: Mikrobi »

NI wprowadziło niedawno możliwość rzetelnego sprawdzenia swojej wiedzy o podstawach LabVIEW. Nazywa się to Fundamental Exam i wymaga posiadania własnego profilu MyNI:
http://sine.ni.com/apps/we/niup.ni?ap=LVFUNEXAM
Egzamin trwa 45 minut, pozwala to w zasadzie na odpowiedz na wszystkie 40 pytań z pewnym zapasem czasu. Wyniki przesylane są na podany podczas rejestracji profilu adres.
Niezdany egzamin można powtórzyć po 48 godzinach 8)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Egzamin

Post autor: bogdani »

Mniemam, że już brałeś w tym udział i masz już zdany ten egzamin, chyba że już masz jakieś inne certyfikaty z LabVIEW.

Będę się musiał sprawdzić, ale to wymaga 45 minut. Na razie zignorowałem Narodowy Test Inteligencji, ale test z LabVIEW to jest to czego nei można pominąć.

Póki co wybieram się na NI Days popatrzeć co się w Polsce w LabVIEW robi. Szkoda, że za certyfikaty trzeba tyle płacić, bo to jest jakiś papier więcej :roll:

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Post autor: rumcajs »

NI estety ale polski oddział NI stosuje prosty przelicznik - cena szkolenia w USA w dolarach * kurs dolara = Hohoho, zaczyna się od 7000PLN.
Są to ceny niedostosowane do polskich warunków, moim zdaniem, o cenach certyfikatów już nie wspominając. Dlatego też certyfikowanych inżynierów Labview lub w ogóle przeszkolonych można policzyć na palcach. (nie liczę akcji specjalno-charytatywnych dla polskich uczelni i instytutów).Rumcajs
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

Witam
[quote]Są to ceny niedostosowane do polskich warunków, moim zdaniem, o cenach certyfikatów już nie wspominając. Dlatego też certyfikowanych inżynierów Labview lub w ogóle przeszkolonych można policzyć na palcach.[/quote]

Zgadzam się z tą wypowiedzią ... na egzamn certyfikowany to się wybiorę jak kurs dolara w stosunku do złotówki bedzie jak 1:1 - albo lepszy ... póki co mogłem sobie jedynie pozwolić na zdawanie egzaminu proponowanego przez Bogdaniego na www. Po napisaniu owego egzaminu otrzymałem maila iż zdałem i że ktoś się w krótce odezwie jeszcze raz - ale jak dotąd nic ... mam nadzieję iż to nie dlatego że jestem z Polski :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

bogdani egzamin zdałem :).
Co do certyfikacji jeszcze nad własnymi umiejętnościami popracuję. Widzialem zakres zagadnień (jest na stronach NI) i raczej nie uważam abym już mógł podejść "z marszu". Nadal trzeba czasu i więcej praktyki w LabVIEW. rumcajs: Czy cena jest zbyt duża? Ona poprostu jest. A to że NI stosuje dla nas stawkę taką samą jak na calym świecie, oznacza, że traktuje się nas jako równorzędnych partnerów na świecie (cen egzaminów nie ustala NI Poland tylko centrala jak przypuszczam). Minęły czasy dotacji dla Krajów Byłego Bloku Wschodniego ;) A co do akcji spolecznych dla uczelni to chyba nad tym popracuję ;)
Myślę , że certyfikacja w LabVIEW od strony NI to konkretna ocena umiejętności według rzetelnych kryteriów. Na tym etapie to już NI świadczy o umiejetnościach więc nie do końca jest to tylko kwestia ceny szkolenia. PMaj: emaile w drodze (dostałem oba) :)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Certyfikat

Post autor: bogdani »

mikrobi gratulacje zdanego egzaminu, ja mam pewne obawy co do swojej wiedzy. Muszę przyznać, że dobrze, iż zrobili ten darmowy egzamin, ponieważ przedtem aby mieć certyfikat potwierdzający podstawową wiedzę nt. LabVIEW trzeba było skończyć kurs podstawowy
(o ile dobrze pamiętam 2000$), który kończył się egzaminem i wydaniem certyfikatu. Nie można było podejść do samego egzaminu.
Już niedługo sprawdzę swoje wiadomości (już rezerwuję sobie czas
:D ).
Pozdrawiam bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

witam

Mikrobi:
Rzeczywiście wysłany został ten obiecany mail :D
ODPOWIEDZ