Generowanie raportu z dodatkowymi opisami wykresu Waveform

Masz coś ciekawego do zaprezentowania, nie krępuj się o tym tutaj napisać.
adamak
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2004 00:00

Generowanie raportu z dodatkowymi opisami wykresu Waveform

Post autor: adamak » 30 wrz 2004 22:37

Witam! Mam problem z wydrukowaniem wykresu z dodatkowymi opisami. Raport wykresu generuje z Reference. Czy jest jakis spsób aby wygenerowac raport razem z dodatkowymi napisami które umiesciłem na wykresie?

Awatar użytkownika
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj » 01 paź 2004 00:58

Witam.
[quote]Mam problem z wydrukowaniem wykresu z dodatkowymi opisami. Raport wykresu generuje z Reference. Czy jest jakis spsób aby wygenerowac raport razem z dodatkowymi napisami które umiesciłem na wykresie?[/quote]
Niedokońca rozmiem (myślę iż nietylko ja) o co chodzi z tym drukowaniem wykresu - czy chodzi o dosłowny drukarkowy wydruk? Generowanie raportu programu jest możliwe np. przy opcji Print ... - tam w jednym z kolejnych opcji jest mozliwość stworzenia pliku HTML - przy okazji są tworzone odpowiednie formaty zdjęć (rysunków) umieszczonych w programie - również wykres. Być moze chodzi jednak o wykorzystanie toolkitu do generowania raportów ?
Nie wiem czy cokolwiek pomogłem :( Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Generowanie raportu z dodatkowymi opisami wykresu Wavefo

Post autor: Mikrobi » 01 paź 2004 10:27

[quote="adamak"]Witam! Mam problem z wydrukowaniem wykresu z dodatkowymi opisami. Raport wykresu generuje z Reference. Czy jest jakis spsób aby wygenerowac raport razem z dodatkowymi napisami które umiesciłem na wykresie?[/quote] Dobrze było by znać wersję środowiska w której pracujesz.
Najprostszym rozwiązaniem jest jednak wydobycie obrazu wykresu z VI'a który planujesz umieścić w raporcie , potem operacje graficzne które wprowadzą opisy na obrazek i zapiszą ten plik jako 'obrazek.png'. Zasadniczo można to podzielić na dwie części 1. pierwsza już pewnie jest: wydobycie obrazu kontrolki wykresu 2. Wprowadzenie dokumentacji i wpisanie do pliku, który wprowadzisz do raportu czyli wygladało by to tak:
Open VI Reference otworzy na podstawie ścieżki dostępu do VIa referencję za pomocą ktorej wydobedziesz obraz kontrolki wykresu [img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/la ... aport1.png[/img] indek wybiera kontrolkę, której obraz będzie zapisywany
Operując na obrazie wykresu można wprowadzić opis na wykres za pomocą jednej z dwóch funkcji tekstowy (umieszczają tekst w zadanym punkcie lub zadanym polu). Następnym etapem jest zapis rysunku do pliku, który podaje się do odpowiedniej funkcji w raporcie
[img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/la ... aport2.png[/img]
W zasadzie nie jest to najlepszy sposób, ale mam trochę mało informacji
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI

Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: United Kingdom

Post autor: Mikrobi » 01 paź 2004 11:33

Prostsze rozwiązanie - jesli tylko VI operuje na wykresie o małej dynamice - jest następujące.
Można zastosować funkcje graficzne tworzące gotowy wykres w postaci obrazka (picture), wprowadzać tam dane i zapisywać to w postaci raportu html. Przykład wyniku jest zamieszczony poniżej.
Są to panele z aplikacji pomiarowej, którą wykonalem w ramach pracy magisterskiej. Aplikacja wykorzystywana jest w pomiarach fotoprzewodnictwa materiałów cienkowarstwowych na Katedrze Elektroniki AGH. Przyklad części konfigurującej pomiary, w której jako tło wykorzystany zostal rysunek poglądowy stanowiska:
[img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/la ... panel1.png[/img]
Kliknięcie na poszczególnych elementach otwiera okna konfiguracyjne urządzeń.
Częśc zajmująca się wykresem
[img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/la ... wykres.png[/img]
W obu przypadkach jest wykorzystywany wątek (zespół VI'jów) dla kontrolki 'picture'.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI

ODPOWIEDZ