Mysz komputerowa

Masz coś ciekawego do przekazania ?? Wszyscy o wszystkim piszą tutaj ...
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Mysz komputerowa

Post autor: Harnas »

Czesc :)

Siedzimy calymi dniami przy komputrze latajac myszka od lewej strony do prawej przeciagajac linie miedzy bloczkami. Bol nadgarstka po calym dniu przed komputerem pewnie nie jest Wam obcy.

Stad tez moje pytanie: Z jakich myszek i podkladek do nich korzystacie by wygodnie pracowac w LabVIEW przez 6-8h dziennie:) ?
Bernard_K
Posty: 26
Rejestracja: 07 sty 2010 23:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013
Lokalizacja: Wrocław / Oleśnica

Re: Mysz komputerowa

Post autor: Bernard_K »

Harnas pisze: Stad tez moje pytanie: Z jakich myszek i podkladek do nich korzystacie by wygodnie pracowac w LabVIEW przez 6-8h dziennie:) ?
Cześć,

Mój sposób jest prosty, chociaż nie wiem, czy ergonomiczny: cała łapa od łokcia do nadgarstka leży na biurku. Marka myszy wg mnie nie ma znaczenia, bardziej jej wielkość, żeby była mniej więcej w rozmiarze dłoni.
Żadnych żelowych podkładek ani innych wynalazków nie uznaję.
Swoją drogą praca myszką to jest komfort. Spróbuj tak przez 10 godzin męczyć LV stojąc przed maszyną pośród ludzi, którzy coś tam za twoimi plecami montują i mając do dyspozycji 15" monitor + touchpad :ymdevil:
no i oczywiście szefa, który co chwilę pyta "czy już" i dlaczego jeszcze nie. Ot, takie wspomnienia z Mordoru ;)

--
Pozdrawiam,
Bernard
SNT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2013 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Mysz komputerowa

Post autor: SNT »

Mysz A4 Tech EVO XGame Opto Oscar X748 Extra Fire - ma odważniki i można zmieniać czułość, tylko sprawdź bo teraz są w niej chyba gorsze diody,
Logitech G700 - droga ale wygodna i posiada wiele przycisków, które mogą okazać się bardzo przydatne
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Mysz komputerowa

Post autor: Pitol »

Podstawa to dobre podparcie całej ręki... Myszka to już element końcowy.
Ja mam podkładkę jeszcze z czasów jak się człowiek bawił w "profesjonalne" naparzanie w quake'a i się sprawdza. Jest dość duża (~30cm x 30cm) i idealnie sprężysta ;)
Do tego tak jak pisał Bernard: podparcie od łokcia...
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Mysz komputerowa

Post autor: TMa »

Podparcie jak najbardziej. Choć preferuję dosunięte krzesło do krawędzi biurka - podłokietniki wypoziomowane z jego powierzchnią. Wtedy zarówno klawiatura jak i mysz są dosunięte do krawędzi a podparte łokcie wygodnie spoczywają na podłokietnikach (w tym momencie znajdzie się kawałek miejsca na aktualne dokumenty).
Jeśli chodzi o mysz to (p)referuję "ogumowane" z podwójnym scrollem (pion i poziom).
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014 14:19 przez TMa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Re: Mysz komputerowa

Post autor: Jamal79 »

TMa pisze:Podparcie jak najbardziej. Choć preferuję dosunięte krzesło do krawędzi biurka - podłokietniki wypoziomowane z jego powierzchnią. Wtedy zarówno klawiatura jak i mysz są dosunięte do krawędzi a podparte łokcie wygodnie spoczywają na podłokietnikach (w tym momencie znajdzie się kawałek miejsca na aktualne dokumenty).
Jeśli chodzi o mysz to (p)referuję "ogumowane" z podwójnym scrollem (pion i poziom).
Ja jeszcze dodam, ze fajnie miec kilka przyciskow ktore mozna programowac. Np przejscie miedzy podgladami.

PS. a tak nawiazujac do tego tematu. Kiedy bedzie zoom w srodowisku LV, wiem ze Kodosky cos o tym wspominal na swoim ostatnim expose.
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Mysz komputerowa

Post autor: TMa »

Poruszyłeś temat rzekę. Od zarania dziejów pamiętam o uwagach o niedziałającym scrollu z ctrl :) Zdaje się być to sprawą architektury LV (zastosowanie grafiki rastrowej a nie wektorowej). Jej zmiana wymagałaby przeorania kawałka kodu LV.
Swego czasu widziałem "działające" LV na tablecie z pełną obsługą multi-touch screena. Była to tylko prezentacja z zapowiedzią wprowadzenia na rynek. Pożyjemy zobaczymy...
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Mysz komputerowa

Post autor: Jamal79 »

Wystarczyla by tylko opcja zoom out i mozliwosc klikniecia na wybrany obszar. Po kliknieciu wracal by LV do normalnego trybu...
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Mysz komputerowa

Post autor: TMa »

jamal79 pisze:Wystarczyla by tylko opcja zoom out i mozliwosc klikniecia na wybrany obszar. Po kliknieciu wracal by LV do normalnego trybu...
A znasz Navigation Window (ctrl shift N)? Możesz zmieniać rozmiar tego okna i na szybko przejrzeć diagram lub front panel.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2014 13:15 przez TMa, łącznie zmieniany 2 razy.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Mysz komputerowa

Post autor: Jamal79 »

Heh, przez cale zycie czlowiek sie uczy :) Dzieki za tipa.
andrzrymarz
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2014 11:17
Wersja środowiska: LabVIEW 7.0
Kontakt:

Mysz komputerowa

Post autor: andrzrymarz »

Pod cieśni nadgarstka podłóż małą poduszeczkę a każda myszka będzie pasowała. Sprawdzone!
Leczę raka jelita grubego
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Mysz komputerowa

Post autor: Jamal79 »

mozesz sprobowac jeszcze takie :)

http://mru.pinger.pl/m/2594071

Obrazek

Obrazek

moze to problem psychologiczny a nie ergonomiczny...
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Mysz komputerowa

Post autor: Harnas »

Nie napisze z czym kojarzy sie ksztalt tej myszki =))


W sumie podkladka pod nadgarstek juz wiele dala. Zlapalem sie tez na tym, ze pracujac na monitorze po prawej automatycznie obracam nadgarstek z myszka w prawo. Po paru godzinach w pracy reka zaczynala przez to dretwiec ;)
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Mysz komputerowa

Post autor: Jamal79 »

nie bez kozery nazywa sie G-point ;) B-)
gauger
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2014 16:57
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW

Re: Mysz komputerowa

Post autor: gauger »

Trochę niewygodnie tak pchać tego palca do środka;-)

Reklama usunięta. Pitol
ODPOWIEDZ