Studia II stopnia

Masz coś ciekawego do przekazania ?? Wszyscy o wszystkim piszą tutaj ...
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Studia II stopnia

Post autor: TuChoLa »

Witam,

Niedawno zakończyłem studia I stopnia na kierunku fizyka techniczna i aktualnie rozglądam się za jakąś uczelnią na której mógłbym zrobić II stopień. Chciałbym żeby studia te były powiązane LabVIEW i/lub miernictwem, najtrudniejszą sprawą jest to, że studia te miałyby być zaoczne.

Dlatego miałbym prośbę do użytkowników forum o jakieś wskazówki dotyczące uczelni i kierunku, może ktoś już w taki sposób studiuje :). Sam osobiście też rozglądam się w tym temacie jednak informacje znajdowane w internecie nie zawsze pokrywają się z tym co naprawdę jest na uczelni. Osobiście I stopień zrobiłem na UTP w Bydgoszczy jednak z powodu bardzo małego zainteresowania u nas fizyką techniczną dziekan uprzedził mnie bym szukał sobie innej uczelni, ponieważ mimo rekrutacji kierunek ma duże szanse nie powstać :/

Spodziewam się, że studia zaoczne powiązane LabVIEW i/lub miernictwem mogą być ciężkie do znalezienia jednak mam nadzieje, że coś się znajdzie ;) Za wszystkie rady z góry dziękuje :)
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Studia II stopnia

Post autor: Nowszy »

Witaj

Zerknij na listę LV Academy: http://poland.ni.com/dla-uczelni/labview-academy. Nie jest to oczywiście lista wszystkich uczelni, gdzie LabVIEW wykorzystywane jest w nauczaniu, ale na pewno dobry początek (szczególnie jeśli nie masz jeszcze CLAD). Nie wiem niestety gdzie dostępna jest opcja studiów zaocznych.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Garreth
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2011 14:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Studia II stopnia

Post autor: Garreth »

A nie lepiej zainwestować w jakiś kurs labview? Bo niestety na uczelniach różnie to bywa:) Mi sie udało o tyle, że zrobiłem inżyniera i teraz szykuję się do złożenia magisterki związanej ściśle z LV i pomiarami, a studiuję na Makrokierunku ze specjalnością Automatic Control na Pol. Śl.. Gorzej, że powoli się rozglądam za pracą i naprawdę niewiele jest firm zajmujących się ściśle zadaniami w LV...
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Studia II stopnia

Post autor: Nowszy »

Garreth: firm korzystających z LV na Śląsku jest bardzo dużo. NI oczywiście nie może udostępniać takich informacji, ale porozglądaj się a na pewno coś znajdziesz (posiadanie CLAD pomaga)

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
pawlo
Posty: 18
Rejestracja: 06 lut 2012 14:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Studia II stopnia

Post autor: pawlo »

Skoro studiowałeś w Bydgoszczy to może powinieneś pójść do Torunia na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej? Wiele zakładów wykorzystuje tam LabVIEW. Myślę, że pracę magisterską mógłbyś realizować w LabVIEW. Z tym, że nie wiem czy są tam studia zaoczne z fizyki technicznej.
Garreth
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2011 14:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Studia II stopnia

Post autor: Garreth »

Nowszy: No wiadomo, nie każda firma jest partnerem NI, dlatego nie mogą wszystkich reklamować. Ale ja mówię raczej o prostym wyszukaniu praca+labview w porównaniu do praca+PLC. Poza tym jak zamknę uczelniane sprawy do końca to nie będę związany raczej ze Śląskiem i będzie można się gdzieś przenieść dalej:) CLAD niestety nie mam, chociaż patrząc po materiale z CLAD, to podczas moich studiów zrobiłem więcej niż się na nim wymaga (zresztą materiał na CLD też wykroczyłem) i mam doświadczenie z rzeczywistym sprzętem (karty pomiarowe pod USB, cRIO, coś tam z VISA), więc liczę, że przyszły pracodawca nie odrzuci CV z powodu braku tego certyfikatu.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Studia II stopnia

Post autor: Jamal79 »

Zawsze mozesz sobie taki certyfikat wyrobic w wypadku takich wymagan stawianych przez pracodawce.

Niemyslales nad wyjadem z polski "na studia"?
polecam

http://www.dtu.dk/Uddannelse/Bestil_materiale.aspx tu mozesz zamowic oferte kierunkow, tworza kierunki dla min 5 osob. (jak dobrze pamietam)

Dania (Szwecja) jest bardzo bogata pod wzgledem LabView, bardzo duzo fim zajmuje sie sprzedawaniem gotowych rozwiazan i szablonow
Dieta studencka jest na poziomie 5k DKK (2,3k zl) wszsycy mowia po angielsku :)
Awatar użytkownika
rivui
Posty: 27
Rejestracja: 01 lut 2010 16:50
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Kopenhaga

Re: Studia II stopnia

Post autor: rivui »

Jamal79 studiowales na DTU? Jezeli tak to ja tez :P

Ale nie zgodzilbym sie z Toba ze w Danii az tak dobrze z LabView jest. Kolo Kopenhagii moze ze 2-3 dobre firmy. Reszta niestety w Jutlandii...
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Studia II stopnia

Post autor: Jamal79 »

Nie niestudiowalem na DTU, ale kilku studentow pisze prace master albo phd robiac przez nas zlecone badania.

Masz na mysli w Århus. i mowimy tu o bardzo malych odleglosciach w porownianiu z Polska 200km (2h w wypasionym pociagu). Dobra jest tez uczelnia w Roskilde...

Podsumowujac, chcesz siedziec w energii, mikrobiologii, robotyce, mechanice, elektronice Dania jest jaknajbardziej odpowiednia i wykorzystuje LabView do tego celu. Wystarczy porownac ilosc akredytowanych devloperow i architektow.
Druga sprawa to taka, ze maja troche ograniczony swiatopoglad, ale to jak wiekszosc zachodnich narodow. Oni wszsycy wszedzie dostrzegaja bariery i przeszkody, my z natury je poprostu omijamy lub lamiemy.
"Co, kur ..! Ja niedam rady?"
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Studia II stopnia

Post autor: TuChoLa »

Dzięki za rady i za zainteresowanie tematem :), co do Torunia to zaocznie mają tam tylko normalną fizykę ale też to biorę pod uwagę :) Wyjazdy za granicę raczej odpadają z powodu pracy, i właśnie z powodu pracy szukam kierunków powiązanych z LabVIEW, ponieważ jest ona w znacznym kierunku powiązana z LabVIEW i z czasem będzie tego coraz więcj, a chciałbym zdobyć magistra i przy okazji mieć szansę jeszcze bardziej się doszkolić w LabVIEW. Co do kursu to najprawdopodobniej trafię na jakąś serię kursów NI, może już w tym roku :)

Myślę, że jakoś w weekend uda mi się przejrzeć informacje o wymienionych uczelniach, bo w tym tygodniu nie miałem czasu nawet przejrzeć odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ