Egzamin CLAD

Masz coś ciekawego do przekazania ?? Wszyscy o wszystkim piszą tutaj ...
de80
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2011 22:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: KRK

Egzamin CLAD

Post autor: de80 »

Pitol pisze:Niebawem odbędzie się Automated Test Summit 2011, na którym to będzie można zdawać CLAD za free... Miejsca, w których to się odbędzie to:
19 kwietnia - Warszawa
21 kwietnia - Kraków
27 kwietnia - Wrocław

Jeśli transport wyjdzie Ci taniej niż egzamin ze zniżką studencką to rejestruj się tu:

http://digital.ni.com/worldwide/poland. ... 4700465260
może wiecie na jakiej zasadzie prowadzone są zapisy na egzamin?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Egzamin CLAD

Post autor: Nowszy »

Trzeba się zarejestrować, poniżej wklejam informację:
Aby zarejestrować się na egzamin CTD lub CLAD, należy wysłać wiadomość e-mail na adres register.poland@ni.com. Prosimy podać w wiadomości swoje imię i nazwisko, nazwę firmy bądź instytucji, numer telefonu oraz adres e-mail a także określić, którym egzaminem są Państwo zainteresowani.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
oczekp
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2009 15:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Egzamin CLAD

Post autor: oczekp »

mam pytanie czy orientuje się ktoś, albo wie, albo ma jakiś namiar gdzie należało by zadzwonić:) lub wie kiedy może będą podawane wyniki egzaminu clad, który odbył się w warszawie. Informowano nas, że trzeba czekać od 2 do 3 tygodni, tymczasem minęły właśnie 3 tygodnie i nadal żadnej odpowiedzi, a człowiek ciekawy:P
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Egzamin CLAD

Post autor: Nowszy »

Cześć

To trochę jeszcze potrwa - nic nie mogę obiecać bo egzaminy nie sprawdzane są lokalnie, ale w USA - ale myślę że tak jeszcze góra tydzień.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
oczekp
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2009 15:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Egzamin CLAD

Post autor: oczekp »

dzięki za odpowiedź Nowszy,
tak właśnie przypuszczałem:) to czekam cierpliwie:P
czarnykot
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2011 17:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Egzamin CLAD

Post autor: czarnykot »

Mam okazję dostać się na szkolenie labview, zakonczone egzaminem CLAD, przeczytałem sporo w internecie na ten temat, jednak nie znalazłem żadnych konkretnych informacji mogących mi powiedzieć czy ktoś kto nie ma nic wspólnego z programowaniem, jest biologiem, ma szansę nauczyć się Labview w miesiąc żeby zdać ten egzamin? Jak to mniej więcej wygląda? na egzaminie trzeba coś zaprogramować? odpowiada się na jakieś pytania związane bardziej z teorią? Czy egzamin jest po angielsku? bardzo zależy mi na uzystaniu takich informacji, proszę o pomoc :)
oczekp
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2009 15:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Egzamin CLAD

Post autor: oczekp »

hmm ciężko mi powiedzieć, czy dasz radę czy nie. Niektórzy szybko się uczą, inni potrzebują dużo ćwiczeń i czasu. Programowanie w LabVIEW jest specyficzne, więc i specyficznie się do niego przygotowujesz i uczysz.
Na samym początku musisz odwiedzić stronę:
http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/14438
Tam masz wszystkie informacje jak wygląda taki egzamin, wraz z przykładowymi pytaniami oraz egzaminem.
Dodam tak na szybko od siebie, że jest to test, pojedynczego i wielokrotnego wyboru, zależy od pytania. Zakres tematyczny wymieniony jest na wcześniej podanej stronie.
Poszukaj również na tym forum, jest sporo informacji dotyczących tego egzaminu.
Co więcej poszukaj sobie pytań z innych lat, które krążą w sieci, możesz zebrać kilka dobrych pytań wraz z odpowiedziami, a często się zdarza, że niektóre się powtarzają. No i nic innego jak ćwicz, ćwicz i ćwicz:) No i powodzenia:)

Aaa i jest po angielsku
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Egzamin CLAD

Post autor: Pitol »

To jeszcze ja coś dodam od siebie. Egzamin jest bardziej ze znajomości środowiska niż z samej umiejętności programowania. Sądzę jednak, że po samym szkoleniu będziesz miał małe szanse na zaliczenie tego egzaminu ponieważ na tym szkoleniu nie uzyskasz takiej wiedzy, która by Ci na to pozwoliła. Niestety aby to zdać trzeba się trochę obyć ze środowiskiem. Już nie mówię tu o zaawansowanym programowaniu, ale o samej znajomości programu. Np. co się stanie jak włączymy taką i taką opcję. Jest też sporo pytań typu: zrzut ekranu z kawałka kodu, ale to są raczej pytania w stylu: ile razy zakręci się narysowana pętla...

W każdym razie spróbować możesz. Skoro szkolenie jest zakończone egzaminem to wal śmiało :) jak nie zdasz to z pewnością uda Ci się wbić na jakiś egzamin organizowany przez NI w ramach jakichś prezentacji, jak to miało miejsce niedawno.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
Krzysztof Szewczyk
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2011 02:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Koszyce
Kontakt:

Egzamin CLAD

Post autor: Krzysztof Szewczyk »

Witam...


ile aktualnie kosztuje egzamin CLAD?

pozdrawiam
Obrazek
krzychu313
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2009 15:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów, Stary Sącz
Kontakt:

Egzamin CLAD

Post autor: krzychu313 »

Czy w 2012 będzie możliwość zdawania egzaminu CLAD za darmo??
Coś w stylu Automated Test Summit 2011??
Są już jakieś informacje w tej sprawie??
Mało znaczy wszystko co robisz, ale
bardzo ważne jest byś to zrobił w ogóle...
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Egzamin CLAD

Post autor: Nowszy »

Witam

Nic nie mogę obiecać, ale wygląda na to że na 90% na jesień coś będzie. Jeśli chodzi o wiosnę - nie wiadomo. Jeśli jesteś studentem, może na twojej uczelni działa LabVIEW Academy gdzie można się przyłączyć?
http://poland.ni.com/dla-uczelni/labview-academy
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
pako
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2014 20:20
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Egzamin CLAD

Post autor: pako »

a jak wygląda sprawa, gdy ktoś podejdzie do egzaminu i.. niestety go obleje? ile razy można to pisać tak ogólnie?
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Egzamin CLAD

Post autor: PiDi »

Możesz go pisać i oblewać ile razy chcesz. Kto bogatemu zabroni? :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kubana
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2015 17:21
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Egzamin CLAD

Post autor: kubana »

Jak to wygląda z egzaminem CLAD w 2015 roku? nie mogę znaleźć informacji. Jest możliwość zdania w Krakowie?
rakq
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014 18:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Egzamin CLAD

Post autor: rakq »

Posiada ktoś fajne materiały dotyczące egzaminu CLAD po polsku do nauki? Albo może pytania, odpowiedzi ? Z góry dzięki :)
ODPOWIEDZ