Moduł do projektów

Masz coś ciekawego do przekazania ?? Wszyscy o wszystkim piszą tutaj ...
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Interaktywny podgląd VI

Post autor: bogdani »

Witajcie

Może trochę z innej beczki, ale mogę dorzucić do serwisu moduł do realizacji projektów. Moduł taki oferuje: opis projektu, lista uczestników, zadania do zrobienia ze wskazaniem stopnia zaawansowania (to do list), raportowanie o błędach (bug report) oraz propozycje nowych funkcjonalności (feature request).

Mam nadzieję że Wam to odpowiada. Proponuję jeszcze założyć nowy dział do każdego projektu na forum do dyskusji.

Co wy na to ?

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interaktywny podgląd VI

Post autor: vugie »

To jeszcze Subversion i kilka mega na stronę projektu byłoby jak znalazł
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Interaktywny podgląd VI

Post autor: bogdani »

Możesz rozwinąć temat Subversion ?

Co do miejsca, to nie ma problemu, serwer ma teraz zapas kilkaset megabajtów :-) po ostatniej zmianie parametrów.

Przykładowe działanie modułu projektów można zobaczyć tutaj: http://www.myndworx.com/ProjectsPro.html

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interaktywny podgląd VI

Post autor: vugie »

Subversion, inaczej SVN, system kontroli wersji, ułatwiający utrzymanie w ryzach kodu, nad którym pracuje więcej niż jedna osoba i znacznie zmniejszający ilość związanych z tym przykrych niespodzianek. Zapamiętuje wszystkie zmiany wprowadzone we wszystkich plikach kodu, tak że możliwe jest bezbolesne cofnięcie się na dowolny etap. Pozwala zablokować dostęp do pliku, nad którym pracuje ktoś inny. To najważniejsze funkcje. Kod z całą historią zmian przechowywany jest na serwerze (bardzo efektywnie spakowany). Użytkownik ściąga sobie co potrzebuje do swojej lokalnej kopii programu, wprowadza zmiany i odsyła z powrotem. Wszystko to za pośrednictwe lokalnie zainstalowanego klienta, np. TortoiseSVN (który nota bene jest szeroko używany w kręgach LV)
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Interaktywny podgląd VI

Post autor: bogdani »

No i tu pojawia isę problem. Ten moduł nie oferuje zarządzania wersjami kodu. Istnieje jednak możliwość zainstalowania takiego systemu, muszę jednak znaleźć taką wersję, która pozwoli na instalację, bez pełnego dostępu do powłoki systemu. Najlepiej coś bazującego na ftp, http, itd.

Znalazłem coś takiego, tylko muszę trochę poszukać jak to się używa.

Co do samego TortoiseSVN to już tego używałem, ale to było pod Windowsem. Zresztą jest to też fragment kursu LabVIEW Advanced.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interaktywny podgląd VI

Post autor: vugie »

W Subversion lokalny klient kontaktuje się z serwerem po http właśnie
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Moduł do projektów

Post autor: bogdani »

OK, ale dla mnie w tej chwili głównym czynnikiem jest proces instalacji, bo ja nie mam pełnego dostępu do serwera i jego ustawień.

Jakbyś miał jakiś link do serwera to podeślij.

bogdani

PS. Podzieliłem temat, bo się już całkiem offtopic zrobił względem tamtego tematu.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ