Potrzebna pomoc

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
YogiL
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2004 00:00

Potrzebna pomoc

Post autor: YogiL »

Witam!!!
Potrzebuje pomocy przy stworzeniu programu do "ciagniecia" charakterystyki wyjsciowej tranzystora BC107. Mam do dyspozycji karty akwizycji danych - NI 6036E, oraz zasilacz sterowany przez RS232 - "Zasilacz programowalny 18132".
Chce wykonac program ktory dla trzech pradow bazy np.: 50, 10, 200mA oraz w zakresie od 0 do 10 V Uce, wykresli charakterystyke, nawet nie na tym samym wykresie tylko kazdy z osobna.
Prad bazy uzyskuje z karty NI 6036E, poprzez przetwornik U/I, tak wiec prad bazy biore z napiecia.
Natomiast do wykresu jest potrzeby Ic - prad kolektora, ktory miezry sie metoda posrednia, a wiec tu odczutuje napieice za pomoca karty NI 6036E i za pomoca praw oma mozna wyliczyc prac.
Czy ktos moze mi pomoc w wykonaiu tego zadani lub podpowiedziec jak sie za to zabrac?
Pozdrwaim i dzikeuje z gory za pomoc!!!
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

witam !!!

Twój problem nie wygląda zbyt skomplikowanie ... należy bowiem zrobić dokładnie tak jak to napisałeś - zapodać odpowiedni prąd bazy do tranzystora a następnie podawać napięcie Uce w zakresie 0 - 10V z odpowiednio dobranym skokiem - oczywiście jako wyjście DAQ.
Proponuję tutaj użycie pętli while w której z odpowiednim skokiem zmieniasz napięcie od 0 do 10 V co jest jednocześnie warunkiem zatrzymania pętli. Zadawanie i odczyt to bez problemu, gdyż posiadasz karty NI :) - są odpowiednie bloczki ...
podczas robienia bardzo podobnego układu napotkałem na problem tego typu, że nieco się komunikacja zapychała pomiędzy DMA a PCMCIA i trzeba to było jakoś próbować obejść - to podczas bardzo szybkiego próbkowania - jak zszedłem trochę w dół z próbkowaniem to już było ok.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ