wielkosc okna

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

wielkosc okna

Post autor: Gość »

witam
mam pytanie, jak moge zmienic wielkosc okna tak aby ono zmienilo swoj rozmiar w tym miejscu w ktorym sie znajduje?. uzywam do tego property node Front Panel Window ==> Panel Bounds ale gdy przemieszcze swoje okno w inne miejsce na ekranie i uzyje tej funkcji to program mi sie przesuwa w jakies stale miejsce i tam zmienia swoj rozmiar.

moze ktos mi doradzi co mam zrobic aby program nie uciekal mi w jedno i to samo miejsce?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: wielkosc okna

Post autor: wino »

ja ci pomogę tylko musisz mi powiedzieć jakiego LV używasz.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: wielkosc okna

Post autor: Gość »

zapomnialem napisac...

posiadam LV 8.2, bede wdzieczny za pomoc
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: wielkosc okna

Post autor: wino »

tak
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: wielkosc okna

Post autor: Gość »

bardzo dziekuje, o to mi chodzilo :) najpierw sprawdza biezace polozenie i od tego miejsca zmienia swoja wielkosc:)

a tak na marginesie, mam takie jedno pytanie, moze i glupie ale wole sie zapytac bo do konca nie wiem.. po co wlasciwie otwiera sie referecje i zamyka, np w tym przypadku to by dzialalo tez i bez otwierania...
wiem ze na takie pytania malo kto odpowiada... a ja narazie jestem takim jeszcze bardziej amatorem jesli chodzi o LV:)
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: wielkosc okna

Post autor: wino »

no bo to co ci zrobiłem to był taki ogólniejszy przykład.

możesz go wykorzystać do stworzenia subVI, w którym będziesz modyfikował wielkość okna, którego ścieżkę(lub referencje) podasz z zewnątrz.
ODPOWIEDZ