Drobiazg - zmienne globalne

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
lukkor
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2004 00:00

Drobiazg - zmienne globalne

Post autor: lukkor »

Kiedy chcę wstawić zmienną lokalną, wybieram z menu ,,structures->local'' i wszystko jest OK. Kiedy jednak chcę wybrać zmienną globalną, on wtedy sobie wymyśla nowy, pusty plik Globalsx.vi, w którym jakoby ona miałaby być. Ja rozumiem, że nie ma szans wiedzieć, gdzie są zadeklarowane moje zmienne globalne, ale chciałbym umieć to gdzieś ustawić (żeby na przykład wszystkie pliki z jednej biblioteki po próbie umieszczenia zmiennej globalnej przez kliknięcie na ,,structures->global'' poprawnie znajdowały już wcześniej założony plik Globals.vi i umieszczone w nim zmienne). Do tej pory robiłem to przez przeciąganie ikonki z pliku Globals.vi lub copy/paste już gdzieś wcześniej położonych odwołań do zmiennych :?. To męczące i może jest jakiś sposób na nauczenie pliku, gdzie mogą być zmienne globalne i potem eleganckie wybieranie przez klikanie?
biter
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2004 00:00

Post autor: biter »

ja uzywam zawsze menu select a vi po czym klikam na swoja zm.globalna...to juz nie jest takie meczace chyba...
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

globalne

Post autor: Gość »

najprościej otworz plik , wybierz plik z globalnymi i przeciag na VI i tyle.
Pojawi sie 1 zmienna z globalnych

Pozdrawiam Grzeogrz
gpql@wp.pl
ODPOWIEDZ